PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Implanty: będą nowe i tanie materiały

ms
09-10-2014, 12:53
Implanty: będą nowe i tanie materiały Autonomous University of Baja California (źródło: Google Maps)
Naukowcy z Autonomous University of Baja California (UABC) rozpoczęli ostatnią fazę opracowania nowej generacji materiałów, które stosowane mogłyby być z powodzeniem przez dentystów w implantologii.

Materiałem tym jest specjalny ceramiczny polimer, dorównujący właściwościom mechanicznym (statycznym i dynamicznym) implantom tytanowym, poza tym mają podobną żywotność, nie są toksyczne i co ważne - łatwiej je się wszczepia bez obaw o powikłania.

Juan Antonio Paz González, szef zespołu naukowców pracujących nad nową formułą materiałów, które mają rozpocząć nowy etap w rozwoju implantologii w branży stomatologicznej, twierdzi, że zastosowane w nich komponenty zdecydowanie obniżą ceny produktów finalnych. To pozwoli na korzystanie ze zdobyczy implantologii przez zdecydowanie większą populację pacjentów.

Prace w UABC nad nową generacją implantów nie są jeszcze zakończone. Obecnie opracowywana jest formuła, dzięki której powierzchnia implantów pokryta zostanie warstwą witaminy D. W wyniku takiego rozwiązania nowy materiał zdecydowanie łatwiej będzie integrował się z tkanką biologiczną pacjenta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH