PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Hit, plomby bionaśladowcze

ms
19-02-2018, 11:26
Hit, plomby bionaśladowcze Plomby bionaśladowcze trafiają w cel (foto: pixabay)
Zadaniem wypełnień bionaśladowczych jest zapewnienie takiego wypełnienia, które odtwarzając zniszczone struktury twardych tkanek zęba, zbliżone będzie niemal idealnie do tkanki, z której zbudowany jest ząb.

Do wykonywania tego typu wypełnień stosuje się żywice o właściwościach antybakteryjnych, które blokują rozwój bakterii pod plombą. Struktura żywic uzupełniona jest włóknami polietylenowymi.

Plomby bionaśladowcze wnikają w strukturę zębiny (łączą się z nią). Dzięki takiej plombie z jednej strony zapewnione jest uzupełnienie brakującej struktury zęba, z drugiej strony następuje interakcja ze strukturą tkanki zębiny oraz szkliwa i odbudowa połączenia szkliwno-zębinowego.

Ząb odbudowany metodą bionaśladowczą uzyskuje wytrzymałość na duże obciążenia występujące przy żuciu (jest trwalszy niż leczony metodą tradycyjną).

Kolejną zaletą jest fakt, iż wypełnienia bionaśladowcze zapewniają znakomitą szczelność, praktycznie proces wnikania bakterii pomiędzy wypełnienie a tkankę zęba jest niemożliwy (ochrona przed próchnicą wtórną.).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
plomby  

POLECAMY W SERWISACH