PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Globalny rynek sprzętu stomatologicznego: nieustająco obiecujące perspektywy

M$M/ms
10-10-2014, 14:04
Globalny rynek sprzętu stomatologicznego: nieustająco obiecujące perspektywy Wartość rynku sprzętu stomatologicznego cały czas do góry (foto: sxc.hu)
Z analizy firmy MarketsandMarkets wynika, że światowy rynek sprzętu stomatologicznego wzrośnie do 2019 r. do 7,14 mld USD, z 5,42 mld USD w 2014 r.

Taki przyrost osiągnięty zostanie przy rocznym CAGR* na poziomie 5,7 proc. Analiza branży stomatologicznej, poczyniona przez MarketsandMarkets, dotyczy głównie sprzętu obejmującego: radiologię, CAD/CAM, unity i lasery.

Dynamika jest wysoka, chociaż nieco mniejsza od tej prognozowanej przez MarketsandMarkets w 2013 r. Wówczas to analitycy M&M prognozowali do 2016 r. CAGR* o 0,1 proc. wyższy. W ich przekonaniu, wartość rynku sprzętu stomatologicznego w 2016 r. miał osiągnąć wartość 6,1 mld zł. Ta prognoza, biorąc pod uwagę 5,42 mld USD w 2014 r., jest jak najbardziej realna.

W ocenie M&M największe perspektywy rysują się przed radiologią obejmującą radiologię zewnątrzustną, wewnątrzustną i sprzęt hybrydowy. Ten pierwszy segment ma najbardziej znaczący potencjał. Coraz większe znaczenie w wynikach sprzedaży będzie odgrywać tomografia wiązki stożkowej (CBCT).

Uczestnicy branży najbardziej liczą na rynek azjatycki, który ma największe perspektywy rozwoju i to pomimo stosunkowo niewielkiego finansowego udziału sektora publicznego w stomatologicznym sektorze.

To w przyszłości, bo teraz wciąż dominuje klient z USA. Nic więc dziwnego, że najwięksi uczestnicy rynku niezmiennie są kojarzeni z firmami amerykańskimi: 3M Company (USA), A-dec Inc. (USA), BIOLASE Technology (USA), Carestream Health (USA), Danaher Corporation (USA), Dentsply International (USA), Ivoclar Vivadent (Liechtenstein), Midmark Corporation (USA), Planmeca Oy (Finlandia) oraz Sirona Dental Systems Inc. (USA).

* (CAGR Compound Annual Growth Rate, skumulowany roczny wskaźnik wzrostu, średni wskaźnik rocznego wzrostu w badanym okresie, przy założeniu, że roczne wzrosty dodawane są do wartości bazy następnego okresu).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
implanty   unit   laser   fotel dentystyczny   CAD/CAM   radiologia cyfrowa  

POLECAMY W SERWISACH