PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Frezarka Mikron HSM 400U - wsparcie czy zagrożenie dla techników dentystycznych

08-11-2012, 05:40
Mikron HSM 400U wsparcie czy zagrożenie dla techników dentystycznych
Mikron HSM 400U wsparcie czy zagrożenie dla techników dentystycznych
Frezarka

Mikron HSM 400U ProdMed Dental (GF) została skonstruowana z przeznaczeniem do pracy w przemyśle stomatologicznym.  Tytanowe mosty i korony może wyprodukować w kilka minut.

Podczas gdy technik dentystyczny, wykonujący pracę manualnie, potrzebuje kilku godzin na wykonanie pojedynczego zęba, pięcioosiowa frezarka Mikron produkuje mosty, nawet te skomplikowane, w ciągu około dziesięciu minut.

Firma Millhouse, która zarządza Mikronem oferuje dentystom kompletny zakres usług. Po wykonaniu gipsowego odlewu zębów pacjenta, lekarz musi go następnie zdigitalizować za pomocą skanera 3D. Tak zeskanowane dane są następnie przesyłane z dowolnego miejsca do siedziby firmy za pośrednictwem poczty elektronicznej. Millhouse opracował własny system zarządzania przepływem produkcji, który zapewnia całkowite zautomatyzowanie procesu.

Mikron HSM 400U LP wyposażona jest w robota oraz magazyn zawierający miejsce dla 22 przygotówek oraz 273 zakodowane tace do odbierania i składowania obrobionych wyrobów. Robot chwyta wyfrezowany ząb, jak tylko zostanie on odcięty od przygotówki, a następnie umieszcza go na tacy z mikrochipem zawierającym informacje o  wyfrezowanym wyrobie. Mikron wraz z robotem może pracować non-stop w trybie całkowicie automatycznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   frezowanie   mosty   korony   Sprzęt  

POLECAMY W SERWISACH