PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

FDI Poznań: nowa aplikacja mobilna - Oral Health Observatory

smn
07-09-2016, 10:53
FDI Poznań: nowa aplikacja mobilna - Oral Health Observatory Nowe technologie w służbie dentystów (fot. infoDENT24.pl)
Na kongresie FDI w Poznaniu jest prezentowany innowacyjny projekt badawczy – Oral Health Observatory opierający się na mobilnej aplikacji. Jego przeznaczeniem jest analiza i porównanie stanu zdrowia jamy ustnej i poziomu opieki stomatologicznej w 10 krajach.

Pierwsza pilotażowa wersja projektu była prowadzona na przełomie 2014/2015 r. przez National Dental Associations z Niemiec, Meksyku i Holandii. Udowodniono jej duży potencjał jako taniej i wydajnej metody zbierania danych od dentystów i pacjentów na temat: próchnicy, chorób przyzębia, zachowań prozdrowotnych i jakości życia.

Partnerem FDI w projekcie Oral Health Observatory jest firma GSK. Dr Stephen Mason dyrektor medyczny GSK przyznał, że to przedsięwzięcie stwarza szansę na lepsze zrozumienie problemów związanych ze zdrowiem jamy ustnej na świecie i w efekcie może poprawić opiekę stomatologiczną i profilaktykę chorób.

Biorący udział w Kongresie w Poznaniu będą mogli przetestować nową aplikację i dowiedzieć się więcej o samym projekcie w pawilonie FDI na terenie wystawy.

Więcej: fdiworldental.org

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
aplikacje dla dentystów   FDI Poznań 2016  

POLECAMY W SERWISACH