PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

FDA zatwierdza stosowanie lasera Solea w procedurach opracowywania tkanki kostnej

ws
30-11-2015, 12:17
FDA zatwierdza stosowanie lasera Solea w procedurach opracowywania tkanki kostnej Laser z aprobatą FDA
FDA (Food and Drug Administration) aprobuje stosowanie lasera 9,3 µm Solea CO2, którego twórcą jest firma Convergent Dental z siedzibą w Framingham, Massachusetts (USA).

Wcześniej FDA zaaprobowało urządzenie do opracowywania tkanek miękkich.

Michael Cataldo, szef Convergent Dental cieszy się z decyzji FDA i zachwala produkt. – Mamy stały kontakt z dentystą z Arizony, który rozpoczął pracę z Soleą rok temu, a od zaledwie dwóch miesięcy rozpoczął akcję promującą laserowe leczenie wśród pacjentów. Od tego czasu liczba nowych klientów gabinetu dentystycznego wzrosła dwukrotnie. W efekcie nieoczekiwanego boomu dentysta dokupił drugi laser i zaprosił do współpracy kolejnego dentystę - opowiada Michael Cataldo.

W laserze Solea strategiczne znacznie ma oprogramowanie komputerowe, dzięki któremu parametry pracy urządzenia analizowane są aż 10 tys. razy na sekundę. Takie rozwiązanie pozwala na bezpieczne cięcia przy przechodzeniu z tkanek twardych do miękkich i odwrotnie.

W efekcie rola ręcznego (a w zasadzie nożnego) sterowania pracą lasera, została ograniczona do minimum. Producent chwali się, że laser Solea CO2 jest szybszy i bardziej precyzyjny niż laser erbowy.

Urządzenie praktycznie nie emituje dźwięku, co - jak podkreślają specjaliści z Convergent Dental - daje przewagę w leczeniu pacjentów ze stresem stomatologicznym lub dentofobią. Ważne, że procesu leczenia z pomocą lasera nie utrudnia konieczność podawania znieczulenia, to zmniejsza stres wśród pacjentów i oszczędza czas dentystom.

Solea, dzięki długości fali od 9,3 mikrometrów, umożliwia cięcie tkanek miękkich z większą dokładnością niż lasery o długości fali 10,6 mikrometrów.

Naukowcy twierdzą, że długość laserowego światła, zawierająca się pomiędzy 9,3 a 9,6 mikronów, jest tą, której energię w sposób maksymalny absorbuje woda lecz w stopniu niewielkim - szkliwo zębów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Solea   laser stomatologiczny   laser CO2  

POLECAMY W SERWISACH