PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Elektroniczna dokumentacja medyczna – będą rekomendacje

ms
12-03-2014, 08:01
Elektroniczna dokumentacja medyczna – będą rekomendacje Elektroniczna dokumentacja medyczna – będą rekomendacje (foto: Fotolia)
Zespół do spraw wdrażania elektronicznej dokumentacji medycznej Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku kontynuuje spotkania z firmami oferującymi rozwiązania dla praktyk zawodowych lekarzy i lekarzy dentystów w zakresie prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej – poinformowała infoDENT24.pl Paulina Siedlecka z OIL w Gdańsku

Na początku grudnia 2013 r. pisaliśmy, że żaden z testowanych programów do EDM nie spełnił oczekiwań komisji oceniającej przy OIL w Gdańsku., która sugerowała wstrzymanie się z decyzją o wyborze oprogramowania. Czy coś się zmieniło od tego czasu?

Paulina Siedlecka z OIL w Gdańsku poinformowała infoDENT24.pl, że podczas prezentacji, zespół do spraw wdrażania elektronicznej dokumentacji medycznej wskazuje na potrzeby lekarzy i lekarzy dentystów sugerując zastosowanie konkretnych funkcjonalności i rozwiązań. Po prezentacjach przewidywany jest etap testowania wybranych programów przez lekarzy prowadzących praktyki. Podsumowania prac zespołu należy się spodziewać po tym etapie. Do tego czasu zespół nie wypowiada się na temat zakupu oprogramowania.

Przypomnijmy, że zespół do spraw wdrażania elektronicznej dokumentacji medycznej stworzył bazę danych producentów programów do prowadzenia EDM funkcjonujących na rynku, rozesłał pytania ofertowe do firm z prośbą o udostępnienie i zaprezentowanie wersji demonstracyjnej oprogramowania; opracował i rozesłał ankietę badającą potrzeby i oczekiwania lekarzy i lekarzy dentystów prowadzących praktyki zawodowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH