PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Ekologiczne szczoteczki dwie premiery z USA

27-11-2012, 06:02
100 proc. biodegradowalna Bogobrush (źródło: Bogobrush)
100 proc. biodegradowalna Bogobrush (źródło: Bogobrush)
W Stanach Zjednoczonych na przestrzeni kilku tygodni doszło do dwóch ciekawych premier. Niezależne od siebie firmy zaprezentowały proekologiczne szczoteczki do zębów. Producentom nie chodzi jednak, aby pacjenci wymieniali je rzadziej.

Ekologiczne szczoteczki - Bogobrush
Bogobrush to pierwsza w pełni biodegradowalna szczoteczka do zębów. Rączka rzeźbiona jest ręcznie z bambusa, włosie jest nylonowe. Jak przekonują producenci John i Heather McDougall, rodzeństwo, które wychowywało się w stomatologicznej rodzinie (ojciec dentysta, matka prowadziła praktykę), szczoteczkę po kilku miesiącach używania można najzwyczajniej wyrzucić do ogródka, bez obawy o zanieczyszczenie środowiska. Cylindryczne, minimalistyczne kształty sprawiają, że szczoteczka jest naprawdę ładna.

Każdego roku Amerykanie wyrzucają do śmieci 450 milionów szczoteczek. Można inaczej przekonuje rodzeństwo.

O tym, że nie jest to zwykły biznes przekonuje plan firmy. Każdy, kto kupi szczoteczkę Bogobrush, sprawi, że właściciele taką samą wyślą najbardziej potrzebującym.

Warto dodać, że projektantem Bogobrush jest John, który ukończył architekturę.

Czytaj także: Technologia LED w mikroskopie jakie korzyści dla dentysty?

Ekologiczne szczoteczki ReBrush
 

[caption id="attachment_4189" align="alignleft" width="220" caption="ReBrush z wymiennymi główkami (źródło: ReBrush)"]ReBrush z wymiennymi główkami[/caption]

ReBrush, również powstała z pasji do ekologii. Tak jak w przypadku Bogobrush, autorami pomysłu są ludzie niezwiązani z wielkimi koncernami stomatologicznymi Jake Flaser i Oliver Haas.

- Trzymając ReBrush w dłoni masz wrażenie, że to wysokiej klasy pióro mówią właściciele firmy LittreBonsai.

Ekologiczny zamysł polega na możliwości wielokrotnej wymiany główki (zastosowane włosie nie jest biodegradowalne). Aluminiowa, designerska rączka jest praktycznie niezniszczalna i może służyć wiele lat.

Choć w porównaniu do Bogobrush, różnica w zaletach jest kolosalna, twórcy ReBrush przekonują, że przeciętny użytkownik stosując ich produkt, może zmniejszyć swoje szczoteczkowe odpady o 80 proc., w ciągu dwóch lat.

 
Ekologiczne szczoteczki ile kosztują
Szczoteczki są naprawdę brand new, stąd nie można ich jeszcze kupić w sklepach. Na stronach internetowych producentów prowadzona jest natomiast przedsprzedaż.

Bogobrush kosztuje 10 dolarów za sztukę (plus koszty transportu) lub 40 dolarów za roczny zapas (4 sztuki, bez opłat za transport). Pierwsze szczoteczki trafią do pacjentów i dentystów na początku przyszłego roku (luty - marzec).

ReBrush wraz z 4 wymiennymi główkami kosztuje 25 dolarów. Pierwsze dostawy zaplanowane są na luty 2013.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   szczoteczki do zębów   ekologia   Higiena  

POLECAMY W SERWISACH