PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Ekologiczna, czyli jaka? Szczoteczka bambusowa redakcyjny test

22-01-2013, 00:05
Ekologiczna, czyli jaka? Szczoteczka bambusowa  redakcyjny test (fot. ecobamboo)
Ekologiczna, czyli jaka? Szczoteczka bambusowa redakcyjny test (fot. ecobamboo)
Od kliku tygodni w internecie można kupić przyjazne środowisku szczoteczki ecobamboo

Wykonane z bambusa, są biodegradowalne i mogą hamować powstawanie bakterii w jamie ustnej - przekonuje producent. Jak wypadły w redakcyjnym teście?

W końcówce 2012 roku w Stanach Zjednoczonych, na przestrzeni kilku tygodni, doszło do dwóch ciekawych premier. Niezależne od siebie firmy zaprezentowały proekologiczne szczoteczki do zębów. Opisaliśmy je tutaj. Podobny produkt pojawił się również w polskich serwisach aukcyjnych. Postanowiliśmy przyjrzeć się mu z bliska.

Do redakcji infoDENT24.pl, szczoteczki ecobamboo, trafiły dwa tygodnie temu. W otrzymanym zestawie znalazła się zarówno wersja "męska" jak i "żeńska". W ofercie producenta znajdują się również szczoteczki dla chłopców i dziewczynek.

Opakowanie

Już pierwszy kontakt sprawia wrażenie, że mamy do czynienia z ekologicznym produktem. Szczoteczkę umieszczono w tekturowym pudełeczku, natomiast kolejną warstwę ochronną stanowi delikatna folia.

Wygląd

"Męska" szczoteczka różni się od "żeńskiej" kształtem. Ta pierwsza jest większa i bardziej profilowana. Włosie ma kolor ciemny. Szczoteczka dla kobiety jest mniejsza o 2 cm, a jej rączka jest prosta. Dla pewności, na każdej z nich umieszczono symbol płci. Jak podaje producent włoski wykonane są z miękkiego nylonu, włókna bambusowego. Oczywiście brak w główce gumek wspomagających mycie czy masaż dziąseł.

Neutralny, wręcz ascetyczny image szczoteczek, może mieć wpływ na pozyskiwanie sprzymierzeńców wśród dzieci. Niewielkie logo, na którym umieszczono pandę, w porównaniu z modelami wyposażonymi w wizerunki bajkowych bohaterów czy timery, może okazać się niewystarczającą atrakcją dla maluchów.

Wrażenia dotykowe

Bambusowe szczoteczki są bardzo lekkie. Dobrze trzymają się w dłoni, choć na pewno przyzwyczajenie się do czucia biodegrodowalnego bambusa, a nie sztucznego tworzywa, wymaga chwili.

Mycie zębów

Zastosowane włosie jest bardzo miękkie, dla testującego zbyt miękkie. Podobno inne rodzaje twardości mają być wprowadzone w kolejnych partiach produkcji. Nie to okazało się jednak największą wadą w testowanej szczoteczce "męskiej", w trakcie mycia wypadało włosie. Być może to wina egzemplarza, w "żeńskim" modelu, nie zauważyliśmy tego problemu.

Podobnie jak dłoń, do kontaktu z bambusem, muszą przyzwyczaić się nasze wargi i dziąsła. To jednak kwestia czasu - po kilku użyciach, zapominamy, że myjemy zęby ekologiczną szczoteczką.
Szczoteczka bamusowa ecobamboo - ocena
W pięciostopniowej skali ecobamboo otrzymuje od redakcji infoDENT24.pl 3. Nie mamy porównania z innymi szczoteczkami wykonanymi z bambusa, i choć doceniamy proekologiczne starania producenta, trudno byłoby nam się przestawić z tradycyjnych modeli.

Plus za cenę bardzo często tzw. zielone produkty, są o wiele droższe, tymczasem bambusową szczoteczkę kupimy za 9 zł. Niestety, doliczając koszty przesyłki, kwota zbliża się do 20 zł. Producent zaleca wymianę szczoteczek co 3-4 miesiące.

Więcej o szczoteczkach tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   szczoteczka bambusowa   Higiena  

POLECAMY W SERWISACH