PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

EAER - przełom w remineralizacji, czy kolejna metoda taka jak inne

ms
20-06-2014, 07:44
EAER - przełom w remineralizacji, czy kolejna metoda taka jak inne EAER - przełom w remineralizacji, czy kolejna metoda taka jak inne (foto: King's College London - Wikipedia)
Firma Reminova Ltd zapowiada, że do 2016 roku wprowadzi na rynek komercyjną wersję urządzenia generującego prąd o niskim natężeniu, które będzie niezastąpione w procesie remineralizacji.

Technika będzie dwuetapowa. W pierwszym, przygotowawczym - nastąpi oczyszczenie obszaru zęba, co warunkuje efektywność działania zasadniczego procesu. W tym etapie wykorzystywany jest prąd, dzięki któremu następuje zainicjowanie procesu naturalnej remineralizacji. Charakterystyka impulsów elektrycznych jest precyzyjnie dobierana w zależności od konkretnych przypadków, tak aby w sposób możliwie najbardziej efektywny wspomóc naturalną odbudowę szkliwa. Technika ta nosić będzie nazwę EAER (Electrically Accelerated and Enhanced Remineralisation).

Jeden z twórców wdrażanej metody, prof. Nigel Pitts z Dental Institute w King's College London zwraca uwagę na fakt, iż dotychczasowe sposoby leczenia zębów za pomocą inwazyjnych wypełnień do idealnych nie należą. EAER co prawda nie poradzi sobie z głębokimi ubytkami, ale w początkowej fazie występowania problemów - ponoć będzie niezawodny.

Prof. Nigel Pitts zapewnia, że metoda opracowana w King's College London jest szybka w zastosowaniu - i co ważne - bezbolesna. Naukowiec przypomina, iż impulsy elektryczne od dawna stosowane są w stomatologii, chociażby do celów diagnostycznych. Charakterystyka prądu w przypadku EAER jednak zupełnie inna.

Kolejną zaletą nowego rozwiązania jest to, że może ono być stosowane (przy odpowiednim doborze parametrów pracy urządzenia) do wybielania zębów.

Przewagą EAER wobec innych sposobów remineralizacji będzie także koszt leczenia, zdecydowanie niższy od obecnie stosowanych metod. Najważniejsze jest oczywiście efektywne działanie EAER, pozostawiające daleko w tyle fluor czy chlorheksydynę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
fluor   Nigel Pitts   King's College London   remineralizacja  

POLECAMY W SERWISACH