PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

E-guard: protezy zębowe bliskie ideału

ms
03-08-2016, 09:42
E-guard: protezy zębowe bliskie ideału Druk 3D mocno wchodzi w stomatologię
Dwójka Polaków opracowała, wdrożyła i testuje protezy wykonywane w technologii Digital Light Processing. Zasadniczym ogniwem w tej metodzie jest jednak materiał światłoutwardzalny - innowacyjne tworzywo E-guard.

O pracach protetycznych z wykorzystaniem technologii 3D i materiału E-quard opowiadają gazecie.pl bracia Jakub Posturzyński, licencjonowany technik dentystyczny z Laboratorium Protetycznego w Jastrzębiu-Zdroju oraz Michał Posturzyński, dentysta kierujący Centrum Medyczno - Stomatologicznym Mazowiecka 10 w Jastrzębiu-Zdroju.

W USA zaczęto już wykonywać protezy zębowe z wykorzystaniem E-guard, bracia Posturzyński liczą, że wkrótce unikatowy materiał dopuszczony zostanie do stosowania w stomatologii także w UE.

Funkcjonujący w Jastrzębiu – Zdroju technik dentystyczny oraz lekarz dentysta twierdzą, że ich metoda drukowania protez jest unikatowa. Oceniają, że dzięki wykorzystaniu E-guard  możliwe jest precyzyjne wykonywanie w technologii DLP protez, które w zasadzie bez dodatkowej obróbki i uciążliwego dopasowania mogą być ostatecznie obsadzane.

Więcej: wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH