PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dziura w aplikacjach dla branży stomatologicznej

29-11-2012, 05:37
Dziura w aplikacjach dla branży stomatologicznej
Dziura w aplikacjach dla branży stomatologicznej
Każdego dnia powstaje tysiące bezpłatnych i kilka razy więcej płatnych aplikacji na telefony komórkowe. Właściciele platform oferujących oprogramowanie w sieci organizują specjalne konkursy dla programistów, aby ci tylko zechcieli dla nich napisać coś wartościowego.

Z namowami nie jest chyba najlepiej, bo udanych aplikacji, przynajmniej stworzonych dla branży stomatologicznej, jest wyjątkowo mało, a szczególnie tych w języku polskim.

Do tego typu aplikacji należy program o prostej nazwie Dentysta. Aplikacja jest przewodnikiem dla pacjenta pozwalającym zrozumieć najważniejsze aspekty stomatologii. Zawiera najczęściej zadawane dentystom pytania, na które odpowiedzi udziela dr Piotr Puchała. Aplikacja wyszukuje przyczynę problemu i sugeruje najlepsze rozwiązania.

Aplikacja zawiera:

- podstawowe informacje o sposobach dbania o jamę ustną;

- niezbędne zalecenia w przypadku tzw. dentystycznego nagłego wypadku (w domu lub w podróży);

- najodpowiedniejsze sposoby zmniejszenia bólu, lęku i niepokoju przed wizytą w gabinecie.

Wśród niewielu aplikacji przeznaczonych dla branży stomatologicznej są:

Implanty,

Znieczulenie bez

Korony

Ortodoncja

Ratowanie zębów

Licówki

Endodoncja

Estetyka zębów

Zabiegi laserowe

Zagranicznych aplikacji adresowanych do branży stomatologicznej stworzono zdecydowanie więcej.

DentalNavigator na przykład jest interaktywną aplikacją dostosowaną do współpracy z  iPad2. Służy do zaprezentowania pacjentom co i dlaczego dentysta będzie chciał wykonać podczas zabiegu. Bez problemu można dotrzeć do każdego miejsca uzębienia dzięki prezentowanej na ekranie twarzoczaszce. Model można dowolnie przesuwać (obracać, zbliżać i oddalać) w wyniku przesuwania palcami po powierzchni obrazu (funkcja multi touch). Chociaż aplikacja przeznaczona jest do współpracy z telefonami komórkowymi, to dobrze prezentuje się także na ekranie o znacznie większej przekątnej. Program jest bezpłatny.

Dentystów z pewnością zainteresuje specjalna aplikacja firmy Integrated Dental Holdings (największa na Wyspach Brytyjskich sieć gabinetów stomatologicznych). Aplikacja jest darmowa. Instalacja na iPhone umożliwia śledzenie aktualnych ofert pracy (co prawda w Wielkiej Brytanii). Specjalne filtrowanie zapewnia, że szukający pracy otrzymuje propozycje wyłącznie związane z jego wykształceniem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   Techniki pozamedyczne  

POLECAMY W SERWISACH