PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dzieciństwo bez próchnicy: próbki past do szczegółowej kontroli

jsz
14-07-2014, 12:06
Dzieciństwo bez próchnicy: próbki past do szczegółowej kontroli Pasty, które w ramach programu trafią do dzieci zostaną zbadane pod kątem chemicznym i bakteriologicznym (fot. Fotolia/PTWP)
Realizatorzy projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” poszukują wykonawcy do przeprowadzenia chemicznych i bakteriologicznych badań 10 próbek past do zębów. Badania będą przeprowadzone na potrzeby oceny ofert złożonych w postępowaniu przetargowym dot. sukcesywnych dostaw zestawów do higieny jamy ustnej. W ramach projektu do przedszkoli trafi 301 000 takich zestawów.

O przetargu na sukcesywne dostawy zestawów do higieny jamy ustnej w latach 2014-2016, w ramach programu „Dzieciństwo bez próchnicy" informowaliśmy tutaj. W skład zestawy wchodzą: szczoteczka oraz pasta do zębów dla grupy wiekowej 3-5 lat, a także etui do przechowywania szczoteczki. Realizatorzy projektu podejmując decyzję o wyborze pasty, która trafi do dzieci, muszą dokładnie zbadać bezpieczeństwo produktu.
Wykonawca, który wygra przetarg będzie zobowiązany do przeprowadzenia badań chemicznych i bakteriologicznych 10 próbek past do zębów.

Badania te obejmować będą: określenie zawartości jonów fluorkowych w przekazanych próbkach oraz badanie skażenia bakteriologicznego przekazanych próbek. Ma ono stwierdzić, czy przekazane próbki past do zębów nie są skażone pod względem bakteriologicznym i czy w związku z tym mogą być dopuszczone do użytku.

„Dzieciństwo bez próchnicy" to skrócona nazwa projektu, o którym na łamach infoDENT24.pl (portal jest patronem medialnym) informujemy od kilkunastu miesięcy - „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców".

Celem projektu jest objęcie edukacją i profilaktyką stomatologiczną ponad 300 tysięcy dzieci w wieku do 5 lat oraz osób dorosłych - rodziców i opiekunów dzieci, nauczycieli i wychowawców przedszkolnych oraz pielęgniarek, położnych i lekarzy pediatrów.

„Dzieciństwo bez próchnicy" oferuje szereg korzyści dla przedszkoli, które zdecydowały się na udział w projekcie. Otrzymają one pakiety edukacyjne niezbędne do prowadzenia zajęć z dziećmi, zaś nauczyciele przedszkoli będą mogli wziąć udział w szkoleniach.

Wartość projektu szacowana jest na 19 mln złotych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH