• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Drukarka z myślą o dentystach

ms
15-05-2018, 13:20
Drukarka z myślą o dentystach Threedee All-in-One
Olsztyńska firma 3D Automation zapowiada, że w III kw. 2018 r. na rynek trafi precyzyjna drukarka Threedee All-in-One, mająca zastosowanie w stomatologii.

Już teraz jednak można zamówić wydruk próbny z żywicy, aby przekonać się o jakości sprzętu.

Chodzi o druk metodą DLP (technologia warstwowego utwardzania źródłem światłem żywicy fotoutwardzalnej). Model ten charakteryzuje się dokładnością w osiach X/Y, wynoszącą 0,08 mm, a także dokładnością pozycjonowania w osi Z, od 0,025 do 0,1 mm. Pole robocze drukarki ma wymiary 215 x 135 x 200 mm.

Threedee All-in-One zapewnia całkowicie bezobsługowy i zautomatyzowany proces druku.

Ukończony wydruk 3D zostaje przeniesiony na platformie drukującej do pojemnika, w którym następuje jego opłukiwanie, a także dodatkowe naświetlanie. Dzięki zintegrowanemu procesowi na koniec użytkownik wyjmuje z drukarki w pełni gotowy wydruk 3D.

Realizacja projektu „Wdrożenie na rynek innowacyjnej drukarki 3D Threedee w technologii DLP” była możliwa dzięki unijnemu wsparciu w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014 – 2020.

Drukarka Threedee wykorzystuje technologię DLP, w oparciu o opracowany model biznesowy będący rezultatem procesu inkubacji w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym w Olsztynie.

Wartość projektu: 1,1 mln zł
Wkład Funduszy Europejskich: 0,8 mln zł

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
implantologia   drukarki 3D  

POLECAMY W SERWISACH