• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

DrQuickLook osobisty przewodnik po leczeniu

ms
13-02-2017, 12:22
DrQuickLook osobisty przewodnik po leczeniu Wizualizacja zabiegu
DrQuickLook to podręczny asystent, który powala na optymalne przekazywanie pacjentom wiedzy na temat planowanej procedury leczenia.

Zaletą zaproponowanego rozwiązania jest fakt, że specyficzne oprogramowanie idealnie współpracuje z seryjnie produkowanym urządzeniem, jakim jest tablet Microsoft Surface 3 (cena w Polsce ok. 2,5 tys. zł). Twórcy DrQuickLook’s Portable Dental Assistant uznali, że urządzenie to idealnie nadają się do współpracy z dość rozbudowanym oprogramowaniem.

Oprogramowanie to pozwala na prostą implementację zdjęć i obrazów wideo wykonywanych w toku diagnostyki problemów, z którymi należałoby się uporać w toku leczenia stomatologicznego.

Gigabajty materiałów z wizualizacją stanu zastanego, tego co należy zrealizować oraz jaki efekt można by osiągnąć – pozwalają zaoszczędzić czas na tłumaczenie pacjentom optymalnej ścieżki leczenia. Zadanie jest stosunkowo proste, gdyż do tabletu jest dołączona kamera wewnątrzustna. Dzięki temu w prosty sposób można pokazać pacjentowi w trybie „on line” co dzieje się w jego jamie ustnej.

Zaletą oprogramowania jest prosty transfer danych na inne urządzenia służące do przetwarzania i generowania obrazu o dużej rozdzielczości.

Oprogramowanie DrQuickLook dostosowane jest do współpracy z systemami operacyjnymi Windows i Mac.

Cena tabletu z kamerą wewnątrzustną na rynku amerykańskim waha się w zależności od dodatkowego wyposażenia i rodzaju oprogramowania od 1,7 do 2,7 tys. USD.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH