PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

DI-15 - elektroniczna ochrona słuchu dentysty

dentalcorner.pl/szaft
09-12-2014, 10:44
DI-15 - elektroniczna ochrona słuchu dentysty DI-15 kosztują prawie ponad 2,7 tys. zł (fot. Dental Innovations)
Firma Dental Innovations zaprezentowała DI-15 Electronic Earplugs, zatyczki do uszu dedykowane lekarzom dentystom. Urządzenie chroni słuch bez utraty jakości komunikacji z pacjentem w trakcie leczenia.

Eksperci nie mają wątpliwości, że ekspozycja na hałas, wynikający z pracy przy użyciu urządzeń emitujących dźwięki wysokich częstotliwości, może doprowadzić do stopniowego uszkodzenia komórek słuchowych w uchu wewnętrznym, i w efekcie do utraty słuchu.

Do grupy zawodowej, szczególnie narażonej na niekorzystne działanie hałasu, należą dentyści. Dostrzegła to lata temu American Dental Association, która zaleca używanie stoperów podczas codziennej pracy stomatologa.

Wielu praktyków niejednokrotnie zadawało sobie pytanie, jak chronić słuch, nie pozbawiając się w trakcie leczenia dobrego kontaktu z pacjentem? Jak podkreślają producenci - DI-15, rozwiązują ten problem.

Zatyczki ograniczają ilość szkodliwych dźwięków, które płyną do ucha wewnętrznego, a właściwie obniżają ich tony, do bezpiecznego dla zdrowia, poziomu. W urządzenie wbudowane są wysokiej rozdzielczości przetworniki oraz czułe mikrofony, zdolne do możliwie najlepszej kompresji dźwięku. Zakres przenoszonej częstotliwości w przypadku DI-15 wynosi 40 Hz - 16 kHz. Stopery działają dzięki bateriom. 

Zatyczek nie trzeba zdejmować, aby wyraźnie słyszeć pacjenta.

Inżynierzy pracujący nad DI-15 otrzymali za swój produkt wyróżnienie (nagroda Safe-in-Sound) od Narodowego Instytutu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz Narodowe Stowarzyszenie Ochrony Słuchu. 

Ile kosztuje troska o słuch? Dental Innovations zestaw DI-15 wyceniło na 840 dolarów.

Więcej:dentalcompare.com 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH