PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysto, uważaj na podróbki!

ms
22-08-2017, 11:26
Dentysto, uważaj na podróbki! dentist-114266_1920.jpg
Dentysta Hamza Tahir Sheikh zawieszony został na trzy miesiące w wykonywaniu obowiązków służbowych ze względu na fakt, że dokonywał zakupów podrobionego sprzętu stomatologicznego.

Karę na nierozważnego dentystę nałożyła UK General Dental Council (GDC) po tym jak inspektorzy Medicines and Healthcare Products Regulatory Agency (MHRA) odnaleźli w prowadzonej przez Sheikh praktyce podrabiane turbiny wysokoobrotowe marki Yabangbang kątnice NSK S Max SG20, końcówki stomatologiczne SkySea. Kontrolerzy zauważyli, że dentysta dokonuje w internecie zakupów podrabianego sprzętu medycznego.

Kontrola u Hamza Tahira Sheikha była już wcześniej przeprowadzona, ze względu na fakt, iż stomatolog oddał do naprawy podrabiany sprzęt. Stosowna informacja trafiła do MHRA od pracowników serwisu naprawiającego zepsute urządzenie.

GDC apeluje do lekarzy dentystów: nie dajcie się zwieźć niskim cenom sprzętu stomatologicznego niewiadomego pochodzenia a sygnowanego znanymi markami. Fałszywe produkty to zagrożenie dla zdrowia nie tylko pacjentów, ale w wielu przypadkach także dentystów, którzy narażeni są na codzienny kontakt ze sprzętem nie spełniającym wymogów bezpieczeństwa.

General Dental Council podała, że w 2016 r. zidentyfikowano ponad 1,9 tys. sztuk narzędzi stomatologicznych pokątnie sprzedawanych jako markowe. Kontrole będą nasilana – zapewnia GDC.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sprzęt stomatologiczny  

POLECAMY W SERWISACH