PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

DENTAMED: blisko, coraz bliżej

ms
23-10-2015, 08:05
DENTAMED: blisko, coraz bliżej Dentamed (foto: Targi w Krakowie)
Im bliżej do trzeciego co do wielkości wydarzenia w branży stomatologicznej w kraju, tym mniej niewiadomych. Obecność na Targach potwierdziło 120 firm, które kolejny raz we Wrocławiu zaprezentują nowości i sprawdzone rozwiązania.

W ofercie uczestników Targów znajdziemy nie tylko najnowocześniejsze unity i narzędzia, ale także produkty wyznaczające… trendy mody, które kreują wystawcy z odzieżą lekarską.

14. edycja Dolnośląskich Targów Stomatologicznych DENTAMED odbędzie się w okresie od 6 do 7 listopada.

Nowoczesny gabinet
Lista nowości tegorocznej edycji Targów jest imponująca i trudno byłoby wymienić wszystkie. Natomiast bez wątpienia warto zwrócić uwagę na nowy unit A-dec 300 Premium z uchylnym blokiem spluwaczki,  obrotową konsolą i lampą oraz SiroLaser Blue firmy Sirona.

Do nowości można zaliczyć także prezentowany nowy standard obrazowania, czyli Orthophos SL firmy Sirona oraz zaawansowany czujnik Planmeca ProSensor HD (AMADAR – stoisko nr 23).

Na zainteresowanych czekać także będą najlżejsze na rynku lupy stomatologiczne typu TTL (tylko 36 gram) oraz uniwersalny i wydajny system oświetlenia do lup SOLARIS mini LED – to wszystko zapewnia ARS DENTAL – stoisko nr 83.

Na stoisku DENMAX (nr 40) zwiedzający będą mieli możliwość skupić uwagę na jednorazowych zestawach diagnostycznych, plastikowych łyżkach wyciskowych i mikroaplikatorach. Wśród zaprezentowanych będą również: najlepsze narzędzie do wykonywania zdjęć punktowych -  skaner FireCR, 3Disc Imaging czy tomograf CBCT PAPAYA CT, który jest najnowszym kompaktowym narzędziem stomatologicznym (GETWELL – stoisko nr 69) oraz narzędzia NEW ENDO – GentleFile, ułatwiające pracę w trudnodostępnych zębach (IQR MEDICAL – stoisko nr 62).

Rozwój i edukacja lekarzy
Tegoroczne Targi oferują uczestnikom, tak jak w poprzednich edycjach, prezentacje firm oraz szkolenia i kursy. Wśród firm, które przygotowały wystąpienia, znajdują się: Optident, Curaprox czy Dental Professionals. Najistotniejszym atutem prezentacji jest ich różnorodność tematyczna.

Na słuchaczy czekać będą prelekcje na temat laserów stomatologicznych, zdjęć wewnątrzustnych i pantomograficznych, obrazowania 3D w stomatologii, profilaktyki oraz rejestracji wg Mc Graine’a. Wstęp na prezentacje jest bezpłatny – uczestnikom wystarczy jedynie bilet wstępu na Targi DENTAMED bądź identyfikator uczestnika kursu medycznego (z wyjątkiem szkolenia firmy APOLdent).

„Minimalnie inwazyjna stomatologia – co to właściwie znaczy? Wyzwania i ograniczenia w nowoczesnych technikach pracy” to z kolei temat pierwszego z kursów medycznych, który odbędzie się 6 listopada.

Dzień później kurs poświęcony zostanie pierwszej pomocy w gabinecie stomatologicznym. Będzie to okazja nie tylko do wysłuchania wykładu, ale także do wzięcia udziału w warsztatach praktycznych.

Na stronie - www.targidentamed.pl – znajdują się szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH