PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

DentalVibe pierwszy gabinet w Polsce znieczula wibracjami

16-11-2012, 05:58
DentalVibe  pierwszy gabinet w Polsce znieczula wibracjami (fot. Duda Clinic)
DentalVibe pierwszy gabinet w Polsce znieczula wibracjami (fot. Duda Clinic)
Już w 1965 r. znani specjaliści w dziedzinie badań eksperymentalnych nad bólem, psycholog Ronald Melzack oraz fizjolog Patrick D. Wall zaobserwowali, że wibrujące impulsy stymulują włókna nerwowe A-Beta, doprowadzając do zamknięcia "bramki bólowej".  Aby odpowiedzieć na pytanie, czy polscy pacjenci pokochają DentalVibe, trzeba zrozumieć istotę jego działania.

DentalVibe - dlaczego?
Uważa się, że to nie dentysta i borowanie paraliżują Polaków, a znieczulenie, które ma łagodzić ból podczas zabiegu. Na myśl o znieczuleniu stres dopada niemalże 20 proc. pacjentów, połowa, boi się samej igły.

Amerykańscy naukowcy znaleźli na to sposób, teraz trafił on do Polski. W walce ze strachem Polaków, dentystom ma pomóc urządzenie, które dzięki wibracjom sprawia, że pacjent nie odczuwa bólu podczas wbijania igły. Póki co, nowe rozwiązanie testowane jest w jednym z gabinetów w Katowicach, ale w stomatologicznym świecie już mówi się o rewolucji, dzięki której możliwa stanie się walka z lękiem przed znieczuleniem czyli tzw. needle phobia.
DentalVibe - jak to działa?
Efektem tych prac jest DentalVibe wibrator dentystyczny. To niewielkich rozmiarów urządzenie z wymiennymi, sterylnymi końcówkami, które po włączeniu emitują wibracje o nieregularnej częstotliwości. Stomatolog przykłada je do dziąsła pacjenta na krótko przed wbiciem igły ze znieczuleniem. Wibracje powodują, że ukłucie nie jest wyczuwalne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   znieczulanie   DentalVibe   Sprzęt  

POLECAMY W SERWISACH