• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Demineralizacja jak na dłoni

en
07-12-2017, 10:02
Demineralizacja jak na dłoni Walka z próchnicą skuteczniejsza od 2019 r. dzięki nowej technologii (fot. pixabay)
Nowa technologia wykrywania miejsc ulegających aktywnej demineralizacji na rynku w 2019 r.

CALCIVIS to nowy system obrazowania aktywnej demineralizacji. Procedura dopuszczająca go na rynek amerykański ma się zakończyć w 2019 r. Będzie to urządzenie, które pomoże dentystom precyzyjnie wyszukiwać miejsca ulegające demineralizacji i na podstawie obrazu ustalać plan leczenia z pacjentem.

Nowa metoda stosuje fotoproteinę - substancję, która świeci w kontakcie z jonami wapnia uwalnianymi z powierzchni szkliwa, w miejscu podlegającym demineralizacji. To reakcja krótkotrwała, niezauważalna gołym okiem. CALCIVIS zawiera specjalny czujnik, który rejestruje dawkę światła produkowaną przez proteinę. W niecałą sekundę na ekranie monitora dentysta otrzymuje mapę miejsc podlegających aktywnej demineralizacji.

- Poziom korelacji między obrazem z CALCIVIS a kliniczną oceną zmiany daje pewność co do wrażliwości systemu na aktywną demineralizację. W praktyce CALCIVIS będzie  wykrywać zmiany zanim jeszcze powstanie ubytek. Jednak jego największą zaletą jest chyba to, że można wykorzystać obraz do rozmowy z pacjentem o problematycznych miejscach i zademonstrować mu skuteczność planu profilaktyki - mówił Neil Shanks, który opracował urządzenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
diagnostyka   próchnica  

POLECAMY W SERWISACH