PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Demi Ultra już kusi

12-07-2013, 00:01
Demi Ultra już kusi (fot. Kerr)
Demi Ultra już kusi (fot. Kerr)
Na polską premierę musimy jeszcze chwilę poczekać, ale pojawienie się nowej lampy polimeryzacyjnej Demi Ultra od Kerr na zagranicznych rynkach stało się faktem. Dlaczego warto o niej pomyśleć już teraz?

O szczegółach Demi Ultra portal infoDENT24.pl informuje jako pierwszy.

Co udało nam się ustalić na podstawie wiadomości z zagranicznych portali i informacji z SpofaDental Polska?

Oczywiście nowa lampa będzie łatwiejsza w obsłudze i wydajniejsza, ale to nie to sprawia, że będzie lepsza. Producenci starym zwyczajem zalety swoich urządzeń kryją pod tajemniczymi nazwami systemów. Pamiętamy technologię Periodic Level Shifting (PLS) zastosowaną w lampie Demi, protoplaście Demi Ultra. PLS w tym urządzeniu pozwala na prawdziwie krótką, bo zaledwie 5 sekundową polimeryzację materiałów kompozytowych w odcieniach A3 i jaśniejszych.  Dzięki PLS, energia świetlna, emitowana przez lampę Demi, pulsuje od 1,100 mW/cm2 do 1,330 mW/cm2 przez sekundy.

Kluczową nowością lampy Demi Ultra ma być natomiast zastosowanie technologii CURE (Curing Uniformity and Reduced Energy). Zapewnia ona równomierne głębokości utwardzenia przy najniższej, spośród podobnych urządzeń, temperaturze. Co więcej, zwiększona kolimacja, czyli przetwarzanie rozbieżnych wiązek promieniowania na wiązki równoległe, w celu uzyskania światła skolimowanego, gwarantuje bardziej przewidywalną moc utwardzania.

Zastosowane w lampie Demi Ultra rozwiązania konstrukcyjne umożliwiają uzyskanie wysokiej intensywności światła, zapewniającej skrócony czas i powtarzalną skuteczność utwardzania, przy zmniejszonym poborze energii i obniżonej emisji ciepła.

To nie wszystko. Demi Ultra posiada także technologię U-40 (U-40 Ultracapacitor Technology). - Umożliwia ona całkowite zastąpienie baterii stosowanych do tej pory we wszystkich bezprzewodowych lampach do polimeryzacji - zdradziła infoDENT24.pl Magdalena Pawelczyk, Trade Marketing Menager SpofaDental (Kerr). - Podstawą tej technologii jest kondensator, który sprawia, że całkowity czas ładowania lampy wynosi 40 sek., a ilość zgromadzonej w tak krótkim czasie energii wystarczy na ok. 240 sek. pracy, tj. 24 x 10 sek. cykli naświetlania. Żywotność kondensatora jest znacznie dłuższa od żywotności tradycyjnych akumulatorów i wynosi 10 lat, zaś jego budowa i niewielka waga sprawiają, że cała lampa jest lekka i posiada ergonomiczny kształt, który gwarantuje wygodę użycia - dodaje.

Kiedy polska premiera lampy? Ostatnio przy okazji premiery Easy System Solution, firma Kerr zapowiadała, że produkt pojawi się w drugiej połowie 2013 roku.

Co jeszcze wiadomo o Demi Ultra? 

Rozmiar: 10.7" x 1.3"

Waga: 184 gram

Długość fal: 450 nm470 nm

Dostępne czasy utwardzania : 5, 10, 20 sekund.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   Demi Ultra   lampa polimeryzacyjna   Sprzęt  

POLECAMY W SERWISACH