• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Czekolada wzmacnia zęby!!

ms
20-07-2015, 10:53
Czekolada wzmacnia zęby!! Teobromina wzmacnia szkliwo zębów (foto: pixabay)
Takie sformułowanie to oczywiste nadużycie, ale to właśnie od jednego z jej składników wyszli specjaliści z Greensations, preparując specyfik wzmacniający szkliwo ludzkich zębów.

Sygnał do działania przyszedł z Department of Pediatric Dentistry w Marmara University (Turcja). To tam właśnie prowadzono rozbudowane badania nad właściwościami teobrominy (alkaloid purynowy, stanowiący ok. 2 proc. składnik ziarna kakao). Okazuje się, że alkaloid ten, posiadający silniejsze właściwości przeciwkaszlowe niż kodeina i działający  silnie diuretycznie oraz spazmolitycznie, ma także niebagatelny wpływ na stan szkliwa - wzmacniając je i odbudowując.

Naukowcy z Marmara University dowodzą, że teobromina silniej oddziałuje na szkliwo niż fluor, a przy tym nie niesie ze sobą niebezpieczeństwa pojawienia się skutków ubocznych.

Wayne Perry, szef Greensations  podaje, że środek do higieny jamy ustnej, zawierający teobrominę, ma właściwości nie tylko wzmacniające szkliwo, ale także je wybiela. Stosowanie teobrominy jest uzasadnione także z tego względu, iż jest składnikiem naturalnym, czego nie można powiedzieć o wielu związkach wchodzących w skład wybielających past do zębów.

Greensations wypuściła na rynek całą linię produktów z „nutą czekolady”. Jest wśród nich pasta do zębów oraz spray, który można stosować przez cały dzień z korzyścią dla zębów oraz ku uciesze zmysłu smaku.

Przypomnijmy, że Greensations od kilku lat produkuje pasty do zębów zawierające olej kokosowy. W tym przypadku wykorzystano wyniki badań naukowców z Athlone Institute of Technology (Irlandia), którzy poddali olej kokosowy obróbce enzymatycznej podobnej do procesu trawienia. Okazało się, że gdy olej  połączy się z enzymami trawiennymi, staje się zabójczą bronią dla próchnicy. A to z kolei otworzyło drogę dla pasty do zębów oraz płynów do higieny jamy ustnej zawierających olej kokosowy jako składnik aktywny.

Olej kokosowy nową bronią w walce z próchnicą

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
pasta do zębów   czekolada   olej kokosowy   teobromina  

POLECAMY W SERWISACH