PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Czas drukowania zębów: z fazy eksperymentu do powszechnego stosowania

12-10-2012, 05:40
Zęby w 3D
Zęby w 3D
Z analiz iData Research, międzynarodowej grupy konsultingowej, obsługującej branże medyczną i farmaceutyczną, wynika, że wykorzystywanie systemu skanowania uzębienia od 2012 do 2015 roku wzrośnie o 20 proc. iData Research przewiduje także, iż do 2017 r. rynek modeli drukowanych w technologii 3D, a wykorzystywanych w gabinetach stomatologicznych, zwiększy się w skali roku do 16,3 mld USD.

Jeszcze kilka lat temu technika precyzyjnego skanowania jamy ustnej i późniejszego drukowania w 3D np. protez stomatologicznych było ciekawostką techniczną. Teraz technologia ta na dobre zadomowiła się w branży stomatologicznej. Skanery i drukarki pracujące w 3D zapewniają precyzyjniej odwzorowane modele od otrzymywanych w sposób tradycyjny.

Sam proces drukowania protezy nie należy do szybkich, gdyż trwa od kilku do nawet kilkunastu godzin. Dentyści stosujący te technikę twierdzą jednak, że nie wyobrażają sobie już powrotu do tradycyjnych metod. Uważają oni, że model protezy odwzorowywany na podstawie zeskanowanego obrazu jamy ustnej pacjenta zdecydowanie bardziej odpowiada rzeczywistemu obrazowi niż prace wykonywane przez techników protetyków. W przypadku stosowania technologii 3D - wizyty pacjentów, związane z próbami optymalnego dopasowania protez, praktycznie są eliminowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   iData Research   protezy zębowe   3D   Techniki pozamedyczne  

POLECAMY W SERWISACH