PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Crest 3-D White na cenzurowanym

ms
08-10-2014, 12:30
Crest 3-D White na cenzurowanym Kawałki polietylenu w paście do zębów
Co zostawia pasta po umyciu zębów? Jeśli wierzyć zapewnieniom płynącym z reklam, świeży oddech. Okazuje się jednak, że nie tylko, bo czasami także niebieskie drobinki, których nie można usunąć domowymi sposobami. Takie nieoczekiwane doznania zafundował klientom koncern P&G, wypuszczając na rynek pastę Crest 3-D White.

Do gabinetów dentystycznych w USA coraz częściej zgłaszają się osoby, na zębach i dziąsłach których dentyści zauważają niewielkie niebieskie plastikowe cząsteczki.

Szybko ustalono, że pacjenci ci od pewnego czasu używają do czyszczenia zębów pastę Crest 3-D White. Problem polega na tym, że nawet po kilku miesiącach od zmiany rodzaju pasty cząsteczki nadal występowały.

Wywołany do tablicy koncern P&G podaje, że skład pasty został dokładnie przebadany a mikrocząsteczki zawierające polietylen (czynnik ścierający), zaaprobowane zostały przez FDA nawet w produktach spożywczych. P&G przywołuje także stanowisko American Dental Assocation uwidocznione na każdym opakowaniu pasty. Wynika z niego, że pasta do zębów z mikrocząsteczkami polietylenu zyskała pełną akceptację ADA i spełnia najsurowsze kryteria nałożone na tego typu produkty.

Producent, nie zamierza jednak dowodzić słuszności realizowanej technologii i zapowiada wycofanie z rynku pasty Crest 3-D White.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Procter Gamble   FDA   higiena jamy ustnej   pasta do zębów   ADA  

POLECAMY W SERWISACH