PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Cochrane: triklosan z kopolimerem skuteczny w znanej paście

katkiel
26-02-2014, 12:32
Cochrane: triklosan z kopolimerem skuteczny w znanej paście Cochrane: triklosan z kopolimerem skuteczny w znanej paście (Fot. Fotolia/PTWP)
Triklosan z kopolimerem pomaga walczyć z próchnicą i zapobiegać powstawaniu płytki nazębnej na zębach i dziąsłach. Ten duet substancji zawarty w paście do zębów Colgate Total Advanced, potwierdzono w badaniach evidence-based medicine.

O skuteczności produktów zawierających triklosan z kopolimerem wiadomo nie od dziś. Zdaniem niektórych specjalistów, wieloletnie stosowanie pasty do zębów zawierających te składniki, w połączeniu z zachowaniem prawidłowej higieny jamy ustnej, może w istotny sposób spowalniać rozprzestrzenianie się i przebieg zapalenia przyzębia.

Teraz niezależni eksperci z Cochrane Oral Health Group przeanalizowali wyniki 30 badań naukowych przeprowadzonych w latach 1990-2012. Udział wzięło w nich 14835 uczestników, którzy regularnie stosowali pastę do zębów Colgate Total, zawierającą wspomniany triklosan z kopolimerem lub produkt bez tych składników.

W żadnym z analizowanych badań nie udowodniono szkodliwego wpływu pasty z duetem "t-k" na organizm. Wręcz przeciwnie, okazuje się, że u osób stosujących Colgate Total przez sześć lub więcej miesięcy, zaobserwowano 22 proc. redukcję płytki nazębnej (w porównaniu do osób szcztokujących zęby tradycyjną pastą z fluorem). Stwierdzono także, 48 proc. redukcję krwawień dziąseł u osób badanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH