PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Co stomatolog robi z tabletem w pracy

14-12-2012, 14:22
Stomatologiczne dossier na tablecie (foto: sxc.hu)
Stomatologiczne dossier na tablecie (foto: sxc.hu)
Rachel Hill, dyrektorka  Global Outreach & International Initiatives for the NYU College of Dentistry (NYUCD) jest głęboko przekonana, że tablety pełnić będą coraz ważniejszą rolę w pracy dentysty. Przekonanie to uzupełnione zostało o konkretne działania.

Stomatolog i jego tablet w formule stomatologicznego dossier
Tablet jest wyjątkowo przydatny do wprowadzania danych o stanie uzębienia pacjentów wszędzie gdzie lekarz dentysta funkcjonuje w pracy. Papierowa dokumentacja sprawia, że odszukanie danych pacjenta jest praktycznie niemożliwe, a to w przypadku gdy ten odwiedza kilku dentystów i niekoniecznie zawsze w tym samym gabinecie dentystycznym.

Tradycyjnie prowadzona dokumentacja wymagała zaangażowania setek godzin we wprowadzanie, przeszukiwanie i analizowanie danych. - Tablety połączone w sieci rozwiązują wiele problemów organizacyjnych, szczególnie gdy studenci New York University College of Dentistry uczestniczą w programach profilaktycznych zbierając tysiące informacji o stanie uzębienia badanych uczniów argumentuje Rachel Hill.

Specjalne oprogramowanie pozwala na jednoznaczny opis przypadku i jednoznaczną interpretację wyników. Jest to szczególnie ważne, gdyż w zakrojonych na szeroką skalę badaniach przesiewowych jeden pacjent na przestrzeni lat mieć może do czynienia z wieloma gabinetami dentystycznymi, a w nich z różnymi dentystami. W takim przypadku tylko podręczny tablet zapewni szybki wgląd w kartotekę pacjenta.

Oczywiście tablet sprawdza się szczególnie tam gdzie o profesjonalny sprzęt komputerowy jest szczególnie trudno. Tak było na przykład podczas akcji profilaktycznej, w ramach której grupa studentów przebadała tysiące dzieci w Meksyku i Ekwadorze.

NYU College of Dentistry zapowiada, że każdy student i każdy początkujący dentysta będzie posiadał tablet, wyposażony w specjalne oprogramowanie pozwalające na komunikowanie się z uczelnianym serwerem, na którym przechowywane są dane o stanie uzębienia pacjentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH