PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Cinema ProMED (premiera): U dentysty jak w kinie 3D

13-12-2012, 06:14
Cinema ProMED: U dentysty jak w kinie 3D (źródłó: Carl Zeiss/Total3DSolutions)
Cinema ProMED: U dentysty jak w kinie 3D (źródłó: Carl Zeiss/Total3DSolutions)
Czy możliwe jest, żeby dentysta w czasie zabiegu z ust pacjenta usłyszał śmiech? Z oczywistych względów nie wyraźny i donośny, ale szczery? Od dziś to możliwe, pod warunkiem, że w trakcie leczenia pacjent będzie oglądał ulubioną komedię.

To może być prawdziwa rewolucja w stomatologii. 12 grudnia odbyła się premiera Cinema ProMED, systemu multimedialnego przeznaczonego m.in. dla pacjentów gabinetów stomatologicznych. infoDENT24.pl informuje o niej jako pierwszy. To kolejny dowód, że inżynierowie i informatycy idą w jednym szeregu z dentystami w trudnej walce z dentofobią.

Kino na fotelu dentystycznym

Cinema ProMED to nic innego jak specjalne okulary z wbudowanym systemem umożliwiającym pacjentom oglądanie filmów lub telewizji w trakcie zabiegu. System ma sprawić, aby na czas leczenia przenieśli się w wirtualną rzeczywistość, w dowolnym wymiarze, 2D lub 3D.

Cinema ProMED składa się m.in ze:

- specjalnych okularów Carl Zeiss Cinemizer OLED, z możliwością regulacji ostrości, kolorów i kontrastu,

- słuchawek Sony,

- zestawu integrującego system z urządzeniami Apple,

- zasilacza,

- zestawu filmów 3D.

999 dol za relaks pacjenta - warto?

System ma wbudowane łącze wi-fi, przez co możliwe jest oglądanie filmów i programów nie tylko z nośników (odtwarzacze DVD, blue-ray, dyski, telefony, tablety), ale także z internetu. Okulary są lekkie i nie przeszkadzają w pracy stomatologowi.

Na razie urządzenie, którego producentem jest znana wielu dentystom firma Carl Zeis, dostępne jest tylko w USA i Kanadzie. Dentyści mogą je kupić za 999 dolarów. Dystrybuuje je firma Total 3D Solutions.

O korzyściach jakie zapewnia Cinema ProMED, opowiada dr Dr. Thane Ostroth, który jako jeden z pierwszych dentystów testował urządzenie.

źródło: YouTube.com

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   dentofobia   Cienema ProMED   Techniki pozamedyczne  

POLECAMY W SERWISACH