PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Cinema ProMED jeszcze bardziej dla dentofobów czy kinomaniaków?

25-07-2013, 00:01
Cinema ProMED jeszcze bardziej dla dentofobów (fot. Carl Zeiss)
Cinema ProMED jeszcze bardziej dla dentofobów (fot. Carl Zeiss)
Pamiętacie Cinema ProMED? To multimedialny system firmy Carl Zeiss przeznaczony m.in. dla pacjentów gabinetów stomatologicznych, umożliwiający oglądanie filmów lub telewizji w trakcie zabiegów. Choć premiera urządzenia nastąpiła w grudniu 2012 roku, już doczekała się liftingu. Do specjalnych okularów Cinemizer OLED można dokupić osłonki, które jeszcze bardziej odizolują pacjenta od wydarzeń rozgrywających się wokół jego  jamy ustnej.

Kilka miesięcy temu wróżyliśmy prawdziwą rewolucję w stomatologii, ale nie mamy informacji o tym, że produkt, który najpierw sprzedawany był w Kanadzie i USA, trafił już do Polski.

Przypomnijmy, że Cinema ProMED to nic innego jak specjalne okulary z wbudowanym systemem umożliwiającym pacjentom oglądanie filmów lub telewizji w trakcie zabiegu. System sprawia, że na czas leczenia przenoszą się w wirtualną rzeczywistość, w dowolnym wymiarze, 2D lub 3D.

Cinema ProMED składa się m.in z: specjalnych okularów Carl Zeiss Cinemizer OLED, słuchawek Sony, zestawu integrującego system z urządzeniami Apple, zasilacza i zestawu filmów 3D. System ma wbudowane łącze wi-fi, przez co możliwe jest oglądanie filmów i programów nie tylko z nośników (odtwarzacze DVD, blue-ray, dyski, telefony, tablety), ale także z internetu. Okulary są lekkie i nie przeszkadzają w pracy stomatologowi. Cena w trakcie premiery wynosiła 999 dolarów.

Projektanci Carl Zeiss poszli za ciosem. Pierwsze miesiące po premierze były czasem zbierania opinii o ich produkcie. Okazało się, że spełnia on zadania, ale nie dość izoluje oczy pacjenta przed światłem zewnętrznym. Choć okulary mają możliwość regulacji ostrości, kolorów i kontrastu nie dawały pełnego komfortu oglądania filmu.

Rozwiązanie zaprezentowano kilka dni temu. Do zestawu można dokupić już specjalne osłonki, które rozwiązują ten problem. Dla dentofobów to kolejna bariera uniemożliwiająca podgląd leczenia. Osłonka jest lekka, waży tylko 13 gram i w tym momencie kosztuje 39 dolarów. Jest kompatybilna z systemami  cinemizer OLED i  cinemizer plus.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   dentofobia   Cinema ProMED   Techniki pozamedyczne  

POLECAMY W SERWISACH