PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Chuchanie na wodę

06-02-2013, 23:59
Chuchanie na wodę
Chuchanie na wodę
Znana w branży stomatologicznej firma A - dec promuje systemy, które zapobiegają infekcjom wody krążącej w obiegach unitów stomatologicznych. Jednym z elementów tego systemu jest szczególnej konstrukcji butelka przystosowana do użycia w zamkniętym obiegu wody.

Z butelką zintegrowana jest specjalna rurka na wodę - w ten sposób ryzyko przypadkowego skażenia cieczą przy napełnianiu butelki zostało zmniejszone do minimum. Specjalnie opracowana konstrukcja naczynia umożliwia kontrolę jakości źródła wody. Do butelki A dec w łatwy sposób można dozować środki chemiczne do uzdatniania wody.

Producent zaleca codzienne dodawanie do wody środka ICX oraz przeprowadzanie, w miarę potrzeby, dezynfekcji unitu. System ICX eliminuje osady w: przewodach wodnych unitu, pojemniku na wodę destylowaną, zaworach i na membranach. Tabletki chronią sprzęt (turbinę, mikrosilnik, skaler, strzykawko - dmuchawkę) przed awariami. Uwalniane składniki czynne ICX eliminują osady, mikroorganizmy, usuwają nieprzyjemny zapach. Czynniki proaktywne ICX działają do dwóch tygodni. Są bezpieczne dla pacjentów. Nie wchodzą w reakcje z wypełnieniami i innymi materiałami używanymi w stomatologii.

Nie koniec na tym, A - dec promuje także blok sterowania końcówkami w konsolecie unitu, dzięki któremu unika się powstawania zastoju wody. Blok ten wymusza nieustanną cyrkulację świeżej wody w całym unicie. Proces przeciwstawiający się zaleganiu wody stojącej w różnych miejscach unitu, chroni przed powstawaniem biofilmu.

Kolejny element systemu zabezpieczającego to stosowanie antymikrobiologicznego dodatku AlphaSan w przewodach linii wodnych.

Wszystkie te sposoby mają służyć pełnej kontroli higieny linii wodnych w unitach, a mimo że ten element higieny jest szczególnie ważny, niewielu stomatologów zwraca na niego uwagę.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   sprzęt stomatologiczny   Sprzęt  

POLECAMY W SERWISACH