PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

CeBIT także stomatologiczny

06-03-2013, 00:52
CeBIT także stomatologiczny (fot. CeBIT)
CeBIT także stomatologiczny (fot. CeBIT)
Tylko tu można zobaczyć innowacje technologiczne z całego świata. Na targach CeBIT od 5 do 9 marca 2013 w Hanowerze spotykają się dostawcy i użytkownicy ze wszystkich branż i sektorów rynku wykorzystujących na co dzień rozwiązania informatyczne i teleinformatyczne. Postanowiliśmy sprawdzić czy wśród tysięcy nowości znalazły się także użyteczne dla lekarzy dentystów.

Targi CeBIT łączą zalety najważniejszej światowej wystawy teleinformatycznej, prezentującej pełny obraz rynku z precyzyjnym sprofilowaniem obszarów skierowanych do jasno zdefiniowanych grup odbiorców. Dla dentysty brzmi tajemniczo? Niekoniecznie. Przecież w większości gabinetów stoją wysokiej klasy komputery,korzysta się z zaawansowanych urządzeń do komunikacji, w powietrzu szaleje wi-fi, a w niektórych, tradycyjne serwery zostały zastąpione przez chmury. Dla technologicznych prymusów, a takich wśród stomatologów nie brakuje, zaawansowana informatyka i teleinformatyka, to właściwie już chleb powszedni.

Stomatologiczna oferta CeBIT, jeżeli w ogóle można ją tak nazwać, mogła skusić jedynie prawdziwych fanów innowacji w stomatologii.

Jednym z rozwiązań, które być może w przyszłości staną się nieodłącznym partnerem dentysty jest system Loop21 Citytainment . Kreuje on miejskie sieci wi-fi, coraz popularniejsze również w Polsce, a co istotniejsze wykorzystuje tajemnice rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality AR). Sprawia, że telefony komórkowe stają się zaawansowanym przewodnikiem wskazującym nie tylko lokalizację najbliższego gabinetu stomatologicznego, ale także pełne informacje dla użytkownika, bez konieczności odwiedzenia witryny internetowej. Aby znaleźć dentystę wystarczy odpowiednio ustawić ekran smartfona.

W trakcie tegorocznych targów CeBIT prezentowana jest także niemiecka porównywarka CareDental umożliwiająca w prosty sposób konfrontację cen za usługi stomatologiczne w wielu gabinetach, a także analizę planów stomatologicznych. Porównywarka nie dostarcza natomiast informacji o szczegółach leczenia. To rozwiązanie, którego w Polsce nie zobaczymy szybko.

Zdecydowanie większe zastosowanie w każdym gabinecie stomatologicznym mógłby mieć system Lifesize Communications, umożliwiający przeprowadzanie wideokonferencji. Jednym z sektorów zainteresowania twórców produktu jest branża medyczna i stomatologiczna, a argumentem za - możliwość przeprowadzania konsultacji w przypadku trudnych pacjentów.

W Hanowerze prezentowane są także produkty dla lekarzy wszystkich specjalności. Wśród nich znajdziemy nowoczesne, dedykowane medykom tablety, wagi z bluetooth, telefony komórkowe, które podobno nie "roznoszą" bakterii, systemy do wizualizacji 3D, multimedialne okulary oraz wiele innych, których przydatność dla dentystów określamy jako umiarkowaną.

Warto pamiętać, że partnerem strategicznym CeBIT 2013 jest Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH