PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

CCAIS - rewolucja w walce z próchnicą, czy zabieg marketingowy?

ms
20-03-2014, 13:27
CCAIS - rewolucja w walce z próchnicą, czy zabieg marketingowy? CCAIS - rewolucja w walce z próchnicą, czy zabieg marketingowy? (foto: producent)
Nazywa się Calcivis Caries Activity Imaging System i jest urządzeniem do wykrywania stanów mogących w szybkim tempie prowadzić do próchnicy zębów. Jego producent, szkocka firma Calcivis, zapowiada, że wprowadzany właśnie do sprzedaży w UE system zrewolucjonizuje walkę z próchnicą. Czy, aby to nie jest tylko chwyt marketingowy?

Calcivis Caries Activity Imaging System to urządzenie, dzięki któremu dentyści będą mieli jak na dłoni mapę demineralizacji zębów, precyzyjnie wyznaczającą ogniska próchnicy.

CCAIS to tak naprawdę czuła kamera wewnątrzustna, pozwalająca na emisję fotoprotein, które wiążąc jony wapnia - emitują widzialne promieniowanie o częstotliwości odpowiadającej niebieskiej barwie. Im więcej jonów wapnia, tym niebieska poświata jest bardziej intensywna.
Adam Christie, prezes Calcivis zapewnia, że po raz pierwszy dentysta będzie mógł w czasie rzeczywistym obserwować efekt związany z emisją jonów wapnia. W ocenie Adama Christie walka z próchnicą wejdzie w nowe obiecujące stadium.

Calcivis Caries Activity Imaging System spełnił właśnie wszystkie wymagania warunkujące umieszczenie na tym urządzeniu deklaracji CE (parametry związane m.in. z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska).

Firma Calcivis poinformowała, że w tych dniach rozpocznie się sprzedaż urządzenia na rynkach UE. Cena nie została ujawniona.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH