PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Brush DJ profilaktyczna aplikacja z perspektywami

ms
03-09-2015, 11:50
Brush DJ profilaktyczna aplikacja z perspektywami Aplikacja rekomendowana przez naukowców
Nie często się zdarza, żeby jedna z wielu tysięcy aplikacji Apple App Store, była przedmiotem naukowych dociekań specjalistów z branży stomatologicznej, a tak stało się w przypadku Brush DJ.

Bezpłatna aplikacja ma dość prostą funkcję podstawową, odmierza dwuminutowe okresy, które należy zarezerwować na szczotkowanie zębów. Czas ten uprzyjemniany jest muzyką (przeboje z listy lub dowolnie wybraną przez osobę czyszczącą zęby). Aplikacja przypomina także o konieczności umycia zębów, o zaplanowanych wizytach u dentysty, o terminach wymiany szczoteczki do zębów.

Brush DJ została wprowadzona do zasobów Apple App Store w końcu 2011 r., a w 2013 r. została włączona do zasobów NHS Choices Health Apps Library. Do marca 2015 r. aplikację tę ściągnięto ok. 200 tys. razy.

70 proc. z ankietowanych użytkowników aplikacji zapewniało, że dzięki jej stosowaniu doznają odczucia lepiej wyczyszczonych zębów. 88 proc. pytanych twierdziło, że dzięki codziennemu korzystaniu z Brush DJ - myją zęby zdecydowanie częściej niż uprzednio. Aż 90 proc. uczestników badania uważało, iż aplikacja jest warta zarekomendowania znajomym. Naukowcy rekomendują polecanie aplikacji tak jak poleca się stosowanie pasty z fluorem.

Prowadzący badania Ben Underwood, dentysta reprezentujący Plymouth University Peninsula Schools of Medicine and Dentistry - zapewnia, że  Brush DJ  odgrywa pozytywną rolę szczególnie w edukowaniu i motywowaniu dzieci i młodzieży do dbania o jamę ustną.

Prof. Elizabeth Kay z Plymouth University Peninsula Schools of Medicine and Dentistry utrzymuje, że z powodu zaniedbań w zakresie higieny jamy ustnej każdego roku w Wielkiej Brytanii trafia do dentysty 26 tys. dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Dzięki upowszechnieniu takich aplikacji jak Brush DJ w prosty sposób można byłoby wskaźnik ten zmniejszyć.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH