PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Brokat wkroczył do gabinetów

ms
07-11-2014, 08:10
Brokat wkroczył do gabinetów Brokat do wypełnień (foto: sxc.hu)
Mało jest rzeczowników, które tak doskonale łączą się z zabawą. Niektórzy producenci materiałów stomatologicznych postanowili ten fakt wykorzystać do promocji oferty wśród dentystów zajmujących się najmłodszymi pacjentami.

O ile wierzyć zapewnieniom dostawców kolorowych materiałów wypełnieniowych, przedstawienie dziecku barwnej palety, aby mały pacjent sam wybrał kolor wypełnienia znakomicie przełamuje lody podczas wizyty w gabinecie dentystycznym.

Propozycje są rozbudowane. Wśród kolorów cieszących się szczególnym uznaniem dzieci są: księżycowy, słoneczny, limetkowy, jagodowy, mandarynkowy, czy delikatne odcienie róży i pogodnego nieba.

O ile do kolorowego świata dołączy się jeszcze nieco brokatu - strach zamienia się zaciekawienie i dobrą zabawę.

Ważne, że tego typu materiał powinien być aplikowany w jak najkrótszym czasie, gdyż wydłużający się pobyt na fotelu dentystycznym szybko przeradza się wśród dzieci zniecierpliwienie. Tak więc jednym z najważniejszych parametrów kolorowych materiałów wypełnieniowych jest stosunkowo krótki czas aplikowania.

Oczywiście materiał ten, przeznaczony do wypełnień w zębach mlecznych, spełnia wszystkie kryteria wymogi i normy. W przypadku ubytków sięgających do mizagi zalecane jest nałożenie warstwy materiału podkładowego , który można pokryć stabilnym cementem.
Materiał można utwardzać światłem konwencjonalnej lampy polimeryzacyjnej, a dalsze opracowanie i polerowanie można rozpocząć bezpośrednio po usunięciu form pomocniczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH