• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Bioaktywne wypełnienia same wyleczą ząb

smn
13-07-2016, 07:56
Bioaktywne wypełnienia same wyleczą ząb Nowy wynalazek wyeliminuje tradycyjne wypełnienia?
Nowy bioaktywny materiał ma pobudzać komórki macierzyste zęba do stymulowania wzrostu miazgi i zębiny. To kolejna zapowiedź początku końca tradycyjnych wypełnień.

Materiał powstał dzięki połączonym siłom pracowników Universtity of Nottingham i Harvard University. - Opracowaliśmy syntetyczny biomateriał, który może być stosowany dokładnie tak jak obecnie używane wypełnienia stomatologiczne. Z tą różnicą jednak, że może pozostawać w bezpośrednim kontakcie z tkanką miazgi. Stymuluje własne komórki macierzyste pacjenta do regeneracji miazgi i otaczającej ją zębiny – mówi Adam Celiz, wynalazca z University of Nottingham

Aktualnie stosowane przez dentystów wypełnienia są toksyczne dla komórek. Natomiast nowy materiał może być na tyle skuteczny, że wyeliminuje na przykład konieczność leczenia kanałowego.

Twórcy nowego materiału twierdzą, że ich dokonanie będzie miało znaczący wpływ na życie milionów pacjentów, których uzębienie każdego roku wymaga wypełniania ubytków.

Wynalazek zespołu naukowców z University of Nottingham zdobył nagrodę w konkursie Royal Society of Chemistry’s Emerging Technologies. Nagroda otwiera laureatom drogę do zastosowań ich innowacyjnych pomysłów w przemyśle.

Więcej: nottingham.ac.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
innowacje   wypełnienie stałe  

POLECAMY W SERWISACH