PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Będzie przełom? Długo działająca pasta do zębów z bioaktywnym szkłem

en
12-04-2016, 13:35
Będzie przełom? Długo działająca pasta do zębów z bioaktywnym szkłem Pasta do zębów, która działa nawet podczas snu (foto:pixabay)
Nowa, długo działająca pasta do zębów szybko uzupełnia utracone minerały ze szkliwa, zapobiega próchnicy i leczy nadwrażliwość zębów.

Pasta, zawierająca składnik BioMinF, wyróżnia się skutecznością – działa nawet do 12 godzin po myciu zębów. Tę wysoką wydajność zawdzięcza bioaktywnemu szkłu. Po szczotkowaniu jego cząsteczki przywierają do szkliwa zębów i powoli rozpuszczają się w ślinie. W ciągu 8-12 godzin uwalniają się z nich jony wapniowe, fosforowe i fluorkowe, a tworzący się fluoroapatyt wzmacnia i chroni strukturę zęba.

Powolne uwalnianie jonów fluorkowych szczególnie przydaje się w walce z próchnicą. – Ta remineralizująca pasta sprawia, że zęby stają się o wiele bardziej odporne na atak słodkich napojów jak soki owocowe, czy słodzone napoje gazowane. Jest także o wiele skuteczniejsza niż tradycyjne pasty, z których aktywne składniki są zbyt szybko wymywane. - Tradycyjna pasta przestaje działać mniej więcej po dwóch godzinach od zakończenia szczotkowania zębów – ocenia prof. Robert Hill, kierujący Dental Physical Sciences w Queen Mary, University of London. Prof. Hill jest jednym z naukowców, którzy opracowali  pastę BioMinF. Ich produkt zdobył w 2013 r. nagrodę Armourers and Brasiers Venture Prize.

– To przełomowy wynalazek, który nie tylko znacznie ogranicza rozwój próchnicy, ale także zmniejsza problem nadwrażliwości zębów, pojawiającej się podczas jedzenia i picia czegoś zimnego – dodaje prof. Hill.

Na razie nowy produkt, w liczbie 10 tys. szt., dostępny jest tylko w szpitalach i gabinetach stomatologicznych. W sklepach na terenie Wielkiej Brytanii powinien pojawić się do końca tego roku.

Więcej: Institute of Dentistry

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH