PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Bardzo wydumana szczoteczka do zębów

ms
24-06-2016, 10:52
Bardzo wydumana szczoteczka do zębów      Philips Sonicare FlexCare Platinum Connected
Funkcje, które ma pełnić ta właśnie szczoteczka do zębów są tak wyszukane, jak jej nazwa: Philips Sonicare FlexCare Platinum Connected.

Twórcy nowego modelu elektrycznej szczoteczki nie tylko wyliczają różnorodne zalety, które charakteryzują ich dzieło, ale także starają się przekonać potencjalnych użytkowników, że zadania realizowane przez Philips Sonicare FlexCare Platinum Connected, mają istotne znaczenie w procesie dbania o higienę jamy ustnej.

Znaczącym wyróżnikiem szczoteczki jest Bluetooth. Po co? Po to, aby dane z procesu mycia zębów mogły być przeanalizowane za pośrednictwem wgranej na smartfona aplikacji (przystosowanej do systemów iOS oraz Androida).

Dzięki rozbudowanemu systemowi sensorów, podczas mycia zębów tworzony jest szczegółowy oraz 3D uzębienia. System informatyczny rejestruje ruch włosia główki szczoteczki: dokładny kąt, pod jakim myte są poszczególne zęby, siłę nacisku na szkliwo, czas kontaktu szczoteczki z każdym z zębów.

System wnikliwie analizuje sposób szczotkowania zębów i podaje zalecenia na przyszłość. Co więcej, standardowy tryb czyszczenia zębów można uzupełniać o wydane przez dentystę zalecenia higieniczne. Istnieje opcja programowania informacji na przykład, które z zębów były ostatnio leczone i wymagają - większej niż zazwyczaj - ostrożności podczas codziennej higienie.

Dane z zapisanym procesem mycia zębów można przesłać dentyście, aby ten poprzez indywidualne zalecenia - skorygował niedociągnięcia.

W zasadzie myjący zęby powinien mieć przed oczyma ekran smartfonu. Wówczas bowiem osoba korzystająca z Philips Sonicare FlexCare Platinum Connected otrzymuje na bieżąco instrukcje co robi nie tak.

Trzeba pamiętać, że przesyłanie danych do systemu (z wykorzystaniem aplikacji) nie może być realizowane rzadziej niż raz na dwa tygodnie, w przeciwnym przypadku najwcześniej zapisane informacje w szczoteczce ulegną wymazaniu. Na tyle mniej więcej czasu wystarczają także naładowane baterie.

Za możliwość korzystania z inteligentnej szczoteczki zapłacić trzeba będzie 199,99 USD. W USA Philips Sonicare FlexCare Platinum Connected dostępna będzie od lipca 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH