PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Autogenny materiał L-PRF to szybszy czas leczenia i mniejsze ryzyko powikłań

js
15-03-2016, 10:58
Autogenny materiał  L-PRF to szybszy czas leczenia i mniejsze ryzyko powikłań L-PRF bazuje na koncepcji preparatów płytkowych (foto: pixabay)
L-PRF (Leukocyte-Platelet Rich Fibrin) bazuje na koncepcji preparatów płytkowych. Ta metoda, wspomagająca leczenie stomatologiczne, coraz częściej jest stosowana, bo przynosi znakomite efekty.

Macierzyste komórki przyspieszają gojenie i naturalną odbudowę tkanek, bez dodatku wspomagających środków chemicznych – wyjaśnia w rozmowie z portalem insilesia.pl lek. stom. Aleksander Bielecki, implantolog Specjalistycznego Gabinetu Stomatologicznego Dentica Bieleccy w Raciborzu. 

- Krew pacjenta pobierana jest do specjalnych probówek próżniowych – relacjonuje Aleksander Bielecki. Mówi on, że probówki umieszczane są następnie w specjalnej wirówce, która oddziela osocze. - Tak przygotowany materiał poddany zostaje ostatecznej obróbce. Jej celem jest wytworzenie bogato płytkowego biomateriału – tzw.  L-PRF, który następnie jest aplikowany w miejsce zabiegowe - dodaje implantolog.

Ten naturalny biomateriał obfituje w czynniki wzrostu i cytokiny – białka, które odgrywają ogromną rolę w procesie odbudowy tkanek – podkreśla Aleksander Bielecki. - Stopniowe ich uwalnianie się z preparatu naturalnego L-PRF, przyspiesza angiogenezę i gojenie oraz zmniejsza ryzyko powikłań pozabiegowych, jak na przykład stany zapalne czy infekcje - zapewnia implantolog.

Więcej: insilesia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
komórki macierzyste   implantologia   PRF  

POLECAMY W SERWISACH