PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Apple pomaga w myciu zębów

en
29-03-2016, 10:28
Apple pomaga w myciu zębów Aplikacja - na straży czystych zębów (foto: pixabay)
Mycie zębów jest dramatycznie nudne, dlatego najczęściej dobrze nie wychodzi. Ale nudne przestaje być z aplikacją na smartfony Brush DJ firmy Apple.

Aplikacja jest darmowa, została opracowana kilka ładnych lat temu (w 2011 r.), dwa lata później zaakceptował ją National Health Service z Wielkiej Brytanii.  Jest użyteczną z każdą szczoteczką i elektryczną, i tradycyjną. Każdego roku zyskuje zwolenników, chociaż w porównaniu do soniczno - elektorniczno – elektrycznych szczoteczek do zębów ze stałym dostępem do internetu dzieło Apple jawi się jako dość staroświeckie narzędzie. Aplikacja nie podpowiada który ząb został niedostatecznie umyty, jaki powinien być kierunek ruchu włosia podczas szczotkowania zębów, nie robi zestawień tygodniowych i dziennych aktywności osoby myjącej zęby.

Aplikacja przez dwie minuty odtwarza muzykę, czyli tyle ile trzeba na efektywne wyszczotkowanie zębów. Przestrzega, aby nie płukać ust po zakończeniu czyszczenia. Przypomina o higienie zębów dwa razy w ciągu dnia i o korzystaniu odpowiednio często z płynu do płukania ust.

Smartfon uprzedza o nadchodzącej wizycie u dentysty i raz na trzy miesiące karze zmieniać szczoteczkę do zębów.

Dentystów nieprzekonanych jeszcze, że Brush DJ należy przepisywać pacjentom, podajemy wyniki sondażu przeprowadzonego przez British Dental Journal. Otóż 70 proc. użytkowników przyznaje, że gdy korzystają z aplikacji - ich zęby są bardziej czyste, a 88 proc. chwali Brush DJ, za to, że motywuje do dłuższego czyszczenia uzębienia.

 Więcej: sciencedaily.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH