PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Aparaty ortodontyczne dla śpiochów

smn
28-04-2016, 10:17
Aparaty ortodontyczne dla śpiochów Pacjent śpi a zgryz się prostuje (fot. pixabay)
Nowy „powietrzny” aparat ortodontyczny ma być zakładany na noc.

Na co dzień ortodoncja zaprzęga do pracy siły generowane przez druty różnych stopów metali lub materiałów elastycznych, śruby ortodontyczne i mięśnie. Jednak nie brakuje różnych oryginalnych pomysłów, jak chociażby ten na wykorzystanie magnesów w aparatach ortodontycznych, choć to akurat rozwiązanie się nie przyjęło.

Czas pokaże, czy na sukces może liczyć izraelska firma Dror Orthodesign, która stworzyła i wprowadziła na rynek europejski system Aerodentis. To nowatorska metoda, która do korekty ustawienia zębów wykorzystuje ciśnienie powietrza.

System składa się z indywidualnie wykonywanej szyny z wbudowanym balonem powietrznym połączonej gumowym wężykiem do podstawowej jednostki kontrolnej, zasilanej elektrycznie. Szyna przygotowana jest na podstawie skomplikowanego algorytmu, a balonik wypełnia się powietrzem zgodnie z programem ustawionym w jednostce kontrolnej.

Producent chwali się, że aby osiągnąć efekt wystarczy nosić aparat tylko podczas snu, choć od razu zastrzega, że ma to być minimum 10 godzin na dobę.

Więcej: ortoprof.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH