PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Aparat ortodontyczny klasy ekonomicznej

ms
20-09-2017, 10:19
Aparat ortodontyczny klasy ekonomicznej System firmy Candid
Pragmatyczni Amerykanie wymyślili coś co powinno ucieszyć wszystkich ich współrodaków, którzy nie mogą sobie pozwolić na standardowe (drogie) aparaty ortodontyczne.

System opracowała firma Candid, która utrzymuje, że pełna terapia kosztuje poniżej 2 tys. USD, podczas gdy standardowe aparaty ortodontyczne trzykrotnie więcej Invisalign – nawet czterokrotnie.

Candid uzyskała zgodę FDA na sprzedaż swojego produktu na obszarze USA.

Nick Greenfield, współzałożyciel i prezes Candid przekonuje, że ich system powinien zainteresować ludzi, których dotychczas nie było stać na standardowe leczenie ortodontyczne.

System Candid rozpisany jest na trzy etapy. W pierwszym klient dostaje zestaw do samodzielnego spreparowania modelu swoich zębów. Taki wzorzec 3D należy odesłać nadawcy. Ortodonci, współpracujący z firmą, analizują model i decydują czy stan uzębienia pozwala na zastosowanie nakładek, czy jednak konieczna jest uprzednia wizyta u dentysty. Tacy specjaliści funkcjonują w każdym ze stanów USA (oprócz Północnej Karoliny – ze względu na brak podstaw prawnych zezwalających na tego typu usługi medyczne).

Ortodonta przygotowuje plan leczenia i model 3D przedstawiający docelowy efekt.

Po zaakceptowaniu zakładanego końcowego rezultatu pacjent otrzymuje aligner i dodatkową, specjalną nakładkę na zęby na noc.

Wszelkie ustalenia trwają 6 tygodni. Cały proces prostowania zębów trwa średnio 5 miesięcy.

Czas pokaże czy to metoda godna zaufania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH