PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Amerykanie będą mieli domeny .dentist i .dental

16-09-2012, 22:14
Amerykanie będą mieli domeny .dentist i .dental (źródło: scx.hu)
Amerykanie będą mieli domeny .dentist i .dental (źródło: scx.hu)
Rezerwacje na nowe internetowe domeny funkcjonalne (gTLD) mają być przyjmowane od 2013 roku. Oznacza to, że lekarze będą mogli ustawić stronę swojego gabinetu pod adresem www.dentist.dentist.

Pozytywną decyzję w sprawie domen: .dental i .dentist wyraziła organizacja ICANN (ang. The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) czyli Internetowa Korporacja ds. Nadawania Nazw i Numerów. To instytucja odpowiedzialna obecnie za przyznawanie nazw domen internetowych, ustalanie ich struktury oraz za ogólny nadzór nad działaniem serwerów DNS na całym świecie. Ta sama, która w ciągu ostatnich lat przyznała zatwierdziła takie domeny funkcjonalne jak: .biz, .gov, .edu, .org czy .xxx.

Specjaliści od pozycjonowania stron uważają, że domeny funkcjonalne w przyszłości będą stanowiły o sukcesie wyszukiwania strony w internecie.

Czy jest, zatem szansa na pojawienie się podobnych domen na polskim rynku stomatologicznym?

ICANN daje zielone światło, zapowiada, że wszystkie firmy, które będą zainteresowane mogą aplikować o stworzenie i udostępnienie im wybranej dowolnej domeny najwyższego poziomu. Sytuacja jest szczególnie interesująca dla największych koncernów, które mogą wykorzystać tę okazję do rozwoju swoich usług i serwisów.

Są też złe wiadomości. Aplikacja w sprawie gTLD musi spełniać bardzo rygorystyczne wymagania od strony formalnej. Konieczne jest również zabezpieczenie finansowe - utrzymanie tego typu domeny jest wyjątkowo kosztowne, jednak daje ogromne możliwości - w wielu przypadkach taka inwestycja bardzo szybko się zwróci.

Tylko czy polski lekarz odważyłby umieścić swój gabinet w sieci pod adresem www.dentalspa.dentysta?

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH