PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

All-on-Four bardzo skuteczne

24-07-2013, 00:01
All-on-Four bardzo skuteczne (fot. Fotolia)
All-on-Four bardzo skuteczne (fot. Fotolia)
Czasopismo "Journal of Oral Implantology" opublikowało wyniki badań leczenia metodą All-on-Four stosowanego przy użyciu implantów Nobel Active. Naukowcy przeanalizowali zabiegi z ich wykorzystaniem i wykazali niemal 99 proc. skuteczność tej metody. To informacja szczególnie ważna dla osób ze znaczną lub całkowitą utratą zębów z powodu ubytku masy kostnej.

 

Specjaliści z ClearChoice Dental Implant Center w Cleveland poddali ocenie 227 implantów w czasie od jednego do trzech lat po zabiegu umieszczonych metodą All-on-four. Wynik - 99 proc. skuteczność leczenia robi wrażenie.

Dlaczego All-on-Four?

Dla większości ludzi w przypadku utraty zębów najlepszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne. Jednak nie wszyscy mogą skorzystać z tej metody. U pacjentów, u których przyczyną problemów jest znaczny ubytek masy kostnej w miejscu planowanego wszczepienia implantu, jedyna metodą jest czasochłonny, bolesny i kosztowny przeszczep kości w miejsce ubytku. Dzięki metodzie All-on-Four, także ta grupa pacjentów, może korzystać ze skutecznego, ale mniej inwazyjnego leczenia.

Czym jest All-on-Four?

Metoda All-on-Four ("wszystko na czterech") polega na precyzyjnym umieszczeniu czterech implantów, z których dwa umiejscowione są prostopadle do krawędzi dziąsła, w miejscach, gdzie wzrost kości, bliskość nerwów lub inne warunki uniemożliwiają umieszczenie implantu osiowo. To przechylanie umożliwia umieszczanie dłuższych implantów, które mają dobre zakotwiczenie w najlepszych pozycjach wsparcia protetycznego. Natomiast pozostałe dwa odchylone są od linii prostej o 30-45 stopni. Dokręcenie uzupełnienia protetycznego, w postaci mostu czasowego, następuje w dniu zabiegu lub następnego dnia. Implanty dentystyczne wspierają nie tylko protezę, ale tworzą zastępczy korzeń, który łączy się z kością szczęki. To pozwala na zastosowanie stałego rozwiązania, stanowiącego trwałe wsparcie oraz bardzo naturalny uśmiech. Czasowe uzupełnienie protetyczne pozostaje w jamie ustnej pacjenta do całkowitego wygojenia (ok. 4 miesięcy), po czym zastępowane jest uzupełnieniem ostatecznym. Zabieg All-on-Four może być zastosowany do odbudowy pełnego uzębienia górnej lub dolnej szczęki.

System All-on-Four został wprowadzony i zastrzeżony przez firmę Nobel Biocare - światowego lidera innowacyjnych rozwiązań dentystycznych, we współpracy z lekarzem implantologiem doktorem Paulo Malo z Portugalii. Przeprowadzane na szeroką skalę badania kliniczne pozwoliły opracować metodę, która pozwala na wszczepienie najmniejszej liczby implantów, bez konieczności przeszczepiania kości, dzięki czemu pacjent może mieć protezę zamocowaną na stałe podczas jednego zabiegu, czyli w możliwie najkrótszym czasie.

Dotychczas standardową praktyką były implanty o średnicy co najmniej 4,0 mm. Badania wykazały, że wcześniejsze niepowodzenia przy ich mocowaniu były wynikiem miękkich kości oraz płytszego wstawiania. Zastosowanie techniki All-on-Four, połączone z zastosowaniem implantu o średnicy 3,5 mm, pozwala umocować je głębiej i tym samym daje nowe możliwości leczenia pacjentów z poważnymi brakami kości.

Źródło: "Journal of Oral Implantology"

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   implantologia   implanty   All-on-Four   Paulo Malo   Nobel Biocare   Materiały  

POLECAMY W SERWISACH