PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Airway Medix Oral Care ogranicza zapalenia dziąseł

smn
27-02-2017, 11:26
Airway Medix Oral Care ogranicza zapalenia dziąseł Polskie start-upy w branży medycznej mają bardzo duży potencjał (fot. pixabay)
Wśród jednych z najnowocześniejszych technologii opracowywanych w Polsce jest  system do czyszczenia jamy ustnej firmy Airway Medix.

Polscy przedsiębiorcy należą do najzdolniejszych projektantów nowoczesnych urządzeń do diagnozowania i leczenia pacjentów.

 Jak podaje Forbes.pl do liderów na tym polu należy Medicalgorithmics, producent mobilnych urządzeń do analizy pracy serca. Od giełdowego debiutu spółki jej akcje wzrosły 14-krotnie i obecnie mają wartość 1,1 mld złotych.  Wśród innych innowacji o dużym potencjale wymieniane są KTG domowego użytku opracowywane przez debiutujący na giełdzie Nestmedic. W kolejce do światowego sukcesu czeka  technologia naukowców ze Szczecina, która trafiła już do programu akceleracyjnego w bostońskim MIT - są to wszczepiane pod skórę implanty w płynie zastępujące ludzkie tkanki.

Natomiast w branży stomatologicznej jednym z najciekawszych projektów jest system do czyszczenia jamy ustnej Airway Medix.

Airway Medix Oral Care  to kompleksowe rozwiązanie do utrzymania higieny jamy ustnej u pacjentów intubowanych. Gromadząca się w ich jamie ustnej patologiczna flora bakteryjna może przedostawać  się do płuc i powodować odrespiratorowe zapalnie płuc. Systematyczne stosowanie systemu Airway Medix Oral Care nie tylko zmniejsza ryzyko wystąpienia zapalenia płuc, ale też blokuje rozwój płytki nazębnej oraz ogranicza ryzyko wystąpienia zapalenia dziąseł. 

Według organizacji branżowej MedTech Europe, co roku w Europie sprzedają się produkty medyczne za 100 mld EUR. Biznes ten jest potencjalnie wysoce rentowny. Airway Medix ma kapitalizację rzędu 104 mln zł, a Adiuvo, fundusz technologii medycznych, który w niego zainwestował, wyceniany jest na 275 mln zł.

Więcej: forbes.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
innowacje   techniki szczotkowania zębów  

POLECAMY W SERWISACH