PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Abrazja ciśnienie ma znaczenie

06-12-2012, 05:52
Abrazja  ciśnienie ma znaczenie
Abrazja ciśnienie ma znaczenie
Praca piaskarką abrazyjną wykorzystującą duże ciśnienie, niesie ze sobą dość kłopotliwe zjawisko pylenia podczas zabiegu. Płaszcz wodny stosowany w niektórych urządzeniach, rozwiązuje problem czystości w gabinecie, ale powoduje powstawanie warstwy mazistej w miejscu opracowania. Czy rozwiązaniem może być zmniejszenie ciśnienia abratora?

Zazwyczaj, gdy coś nie działa jak powinno, konstruktorzy silą się na maksymalizację rozwiązań. Więcej mocy, większa szybkość, więcej możliwości. Czasem okazuje się że idealne rozwiązanie znajduje się zupełnie gdzie indziej. Czy downsizing, (zjawisko znane dziś powszechnie w motoryzacji), to również sposób na skuteczniejszą abrazję?
Abrazja - stan faktyczny
Pomiędzy piaskarkami dostępnymi na rynku istnieją zasadnicze różnice. Dotyczą one przede wszystkim ciśnienia roboczego oraz użytego materiału ściernego (piasku, proszku).

Piaskarka abrazyjna wykorzystująca duże ciśnienie gwarantuje dentystom kłopotliwe zjawisko zapylenia podczas zabiegu. Urządzenie z płaszczem wodnym, który zatrzymuje odbite od powierzchni zęba cząstki piasku, jest rozwiązaniem idealnym, pod warunkiem, że zapominamy o efekcie ubocznym warstwie mazistej w miejscu opracowania.
Abrazja - mniej znaczy lepiej?
Szansą na powodzenie okazuje się być redukcja ciśnienia roboczego. Mniejszy power abratora zmniejsza pylenie i eliminuje potrzebę stosowania płaszcza wodnego. Na rynku pojawiły się więc piaskarki o zmniejszonym ciśnieniu (od 1,5-3 barów), które dzięki unikalnej technologii analizy drobiazgowej wirów w odpowiednich proporcjach powietrza i proszku dorównują skutecznością piaskarkom pracującym przy ciśnieniu powyżej 6 barów.

Warto zdać sobie sprawę, że choć pacjenci nie dostrzegą zmiany ciśnienia piaskarki, to na pewno, wielu z nich, doceni fakt, że zaproponujemy opracowanie ubytku praktycznie bez użycia wiertła.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   próchnica   abrazja powietrzna   Sprzęt  

POLECAMY W SERWISACH