PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

ABMRG o rynku sprzętu stomatologicznego do 2020 r.

ABMRG, ms
31-12-2014, 10:04
ABMRG o rynku sprzętu stomatologicznego do 2020 r. Rynek sprzętu stomatologicznego do 2020 r. (foto: sxc.hu)
Ace Business and Market Research Group (ABMRG) utrzymuje, że do 2020 r. światowy rynek sprzętu stomatologicznego osiągnie wartość 12.7 mld USD. Dominować będą segmenty rynku związane z chirurgią stomatologiczną, a także z higieną jamy ustnej.

Po porównaniu tych danych z raportem firmy MarketsandMarkets, która analizowała rynek sprzętu obejmujący: radiologię, CAD/CAM, unity i lasery (7,14 mld USD do 2019 r.), można przyjąć, że na sprzęt związany głównie z leczeniem wydatkowana zostanie kwota rzędu 8 - 9 mld USD, reszta, a więc ok. 5 - 6 mld USD obejmować będzie sprzęt wspomagający utrzymanie higieny i estetyki jamy ustnej.

Zasadniczymi czynnikami, które napędzać mają rynek są: starzejąca się populacja w państwach wysokorozwiniętych, wzrost zamożności krajów rozwijających się, globalny trend wyznaczający rosnącą dbałość społeczeństw o zdrowy wygląd zębów. Z drugiej strony duże znaczenie będzie miało upowszechnienie się technologii, które usprawniają proces leczenia i przywracania zdrowego uśmiechu. W tym kontekście najczęściej wymieniane są techniki obrazowania 3D oraz procesy projektowania i produkcji oparte na CAD/CAM, które będą wykorzystywane w coraz to mniejszych praktykach stomatologicznych. Zdecydowana oszczędność czasu w pracy z pacjentem powinna przekładać się na upowszechnienie zaawansowanych, przy czym wciąż nie tanich technologii.

Coraz większe znaczenie w wynikach sprzedaży będzie odgrywać tomografia wiązki stożkowej (CBCT).
W kolejnych latach liderem światowego rynku pozostaną Stany Zjednoczone. Rynek europejski przyrastać ma w tempie 1,0 - 1,2 proc. rocznie, przy niższym wskaźniku przyrostu liczby lekarzy dentystów (0,8 proc.) - podaje Association of Dental Dealers of Europe. Rejon Azji i Pacyfiku także będzie systematycznie rósł, a to ze względu na starzejącą się społeczność Japończyków oraz na rosnącą zamożność Chińczyków i mieszkańców Indii.

Podstawowym graczami na rynku pozostaną Straumann oraz Nobel Biocare. Duże znaczenie będą miały: Danaher Corporation, Sirona Dental Systems, Planmeca Oy, Biolase, Midmark Corporation, Henry Schein, Patterson Dental Supply, Sybron Dental Specialties, Young Innovations.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
BIOLASE   Henry Schein   Nobel Biocare   Sirona  

POLECAMY W SERWISACH