2014-09-18 08:35  |  PAP/szaft

Medyczne Centrum Przetwarzania Danych również dla stomatologów

Z usług Medycznego Centrum Przetwarzania Danych, które właśnie zakończono budować we Wrocławiu, mają korzystać szpitale, przychodnie i gabinety lekarskie.

2014-02-17 09:41  |  szaft

EDM bez tajemnic: przechowywanie elektronicznej dokumentacji medycznej

Dokumentacja medyczna wewnętrzna musi być przechowywana przez podmiot, który ją sporządził zaś dokumentacja zewnętrzna w postaci zleceń lub skierowań musi być przechowywana przez podmiot, który zrealizował zlecone świadczenie zdrowotne. To kolejna z wytycznych dla usługodawców w zakresie budowania i stosowania systemu bezpiecznego przetwarzania elektronicznej dokumentacji medycznej. Opracowali je specjaliści z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

2013-08-21 01:17  |  

Naciśnięty enter w elektronizacji obiegu dokumentów

Minister zdrowia podpisał rozporządzenie z 14 sierpnia 2013 r. o przydługim tytule, który brzmi: w sprawie opisu, minimalnej funkcjonalności oraz warunków organizacyjno - technicznych funkcjonowania Platformy Udostępniania On-Line Usług i Zasobów Cyfrowych Rejestrów Medycznych oraz Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępnienia Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych. Zdecydowana większość przepisów tego rozporządzenia wejdzie w życie na przełomie sierpnia i września 2013 r.

2012-12-18 05:21  |  

Dokumentacja medyczna - na papierze. Czy to możliwe?

Dokumentacja medyczna pro auctore i pro familia powinna być nadal prowadzona na papierze, chociaż z ustawy z 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia, wynika że i ta dokumentacja musi przybrać formę elektroniczną.

2012-11-09 05:45  |  

Dokumentacja medyczna pacjentów w chmurze?

Japońscy dentyści z wybrzeża Honsiu, czyli regionu dotkniętego ogromnym tsunami w marcu 2011 roku, apelują o umieszczenie dokumentacji medycznnej wszystkich pacjentów stomatologicznych w kraju w tzw. chmurze obliczeniowej (cloud computing). Takie rozwiązanie zapewniłoby ich zdaniem skuteczniejszą identyfikację ofiar, gdyby podobna katastrofa się powtórzyła. Choć polscy dentyści nie powinni obawiać się kataklizmów na taką skalę, pomysł Japończyków, każe zastanowić się nad bezpieczeństwem danych naszych pacjentów

POLECAMY W SERWISACH