PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Żyrardów bierze się za próchnicę wśród dzieci

ms
19-10-2017, 08:31
Żyrardów bierze się za próchnicę wśród dzieci Stomatologia: Żyrardów finansuje program profilaktyczny (foto: pixabay)
Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie realizować będzie działania profilaktyczne, przeciwdziałające próchnicy u dzieci od 6 do 13 lat z terenu tego miasta.

Uczniowie w grupie wiekowej 6-13 lat otrzymają w szkołach ulotki zachęcające do udziału w bezpłatnym programie. Warunkiem skorzystania z usługi jest umówienie wizyty przez rodzica dziecka pod numerem telefonu: 512 810 402.

Profilaktyka stomatologiczna obejmuje procedury stomatologiczne, także takie, które nie są finansowane w ramach NFZ. Mają to być: badanie lekarskie i przegląd zębów, czyszczenie i fluoryzacja zębów, lakowanie oraz leczenie próchnicy powierzchniowej.

Program realizowany będzie do 10 grudnia 2017 r.

Podobny projekt realizowany był przez władze Żyrardowa w roku szkolnym 2016/2017 (cieszył się dużą frekwencją). Z profilaktycznych badań skorzystało dotychczas ok. 200 dzieci. Zrealizowano wówczas przeglądy stomatologiczne, nakierowane na identyfikację choroby próchnicowej, określono zapotrzebowanie na leczenie ortodontyczne, przeprowadzono także profilaktykę dietetyczną. U wszystkich dzieci przeprowadzono zabieg czyszczenia i fluoryzacji zębów, zarówno mlecznych jak i stałych oraz procedurę lakowania poszerzonego.

Więcej: zyrardow.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH