PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

ZIP w roli głównej. W Stalowej Woli będą kontrole

ms
18-05-2015, 08:05
ZIP w roli głównej. W Stalowej Woli będą kontrole Kontrole NFZ w Stalowej Woli (foto: freedigitalphotos)
W odpowiedzi na sygnały mieszkańców Stalowej Woli o niezrealizowanych, a wykazanych w ZIP procedurach stomatologicznych - NFZ zapowiada kontrole u niektórych tamtejszych świadczeniodawców.

- W ostatnim czasie otrzymaliśmy kilka zgłoszeń od mieszkańców Stalowej Woli. Zarejestrowani w ZIP znaleźli informacje, że ich dzieci korzystały z leczenia zębów, finansowanego przez NFZ, choć nic takiego nie mało miejsca - wyjaśniał dla portalu nowiny.24 Marek Jakubowicz, rzecznik rzeszowskiego oddziału NFZ.

Publiczny płatnik sprawdza, czy gabinety stomatologiczne wyłudzały pieniądze. Pracownicy Funduszu wysłali ankiety do prawie 4 tys. osób, które były określone jako pacjenci trzech, wskazanych w zgłoszeniach, gabinetów. Ankieta zawiera wykaz świadczeń dentystycznych, za które zapłacił NFZ. W listach poproszono adresatów, aby zweryfikowali, czy leczenie faktycznie się odbyło i w jakim zakresie. - Odpowiedzi pacjentów sukcesywnie spływają. W ponad 80 proc. listów potwierdzono nieprawidłowości - przyznaje Marek Jakubowicz.

Prawdopodobnie przeprowadzona będzie kontrola przez urzędników NFZ w gabinetach, których dotyczy sprawa.
- Jeżeli potwierdzi się, że nieprawidłowości były efektem celowego działania, to sprawę zgłosimy do prokuratury - zapewnia Jakubowicz.

Nowiny24 przypominają, iż w 2014 r. także rodzice z Rzeszowa trafili na informacje, że ich dzieci, które nigdy nie korzystały z gabinetu szkolnego, ponoć leczyły w nim zęby. Za plomby i inne świadczenia płacił NFZ. Były to kwoty od 40 do 900 zł.
- Skala nieprawidłowości była wówczas bardzo duża. Sprawa trafiła do prokuratury, a po naszej kontroli świadczeniodawca stracił umowę z NFZ - wyjaśnia Marek Jakubowicz.

Więcej: nowiny24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH