PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

ZIP i znów dentysta ma kłopoty

echodnia.eu/szaft
03-09-2014, 08:25
ZIP i znów dentysta ma kłopoty ZIP znów na straży prawa (fot. sxc.hu)
Narodowy Fundusz Zdrowia sprawdza czy dentystka z gabinetu lekarskiego w jednej ze szkół podstawowych w Tarnobrzegu wpisywała w dokumenty fikcyjnie wykonane zabiegi. Sprawa ujrzała światło dzienne – a jakże – dzięki Zintegrowanemu Informatorowi Pacjenta.

Nie po raz pierwszy i pewnie nie po raz ostatni ZIP staje na straży prawa. Tym razem system poddaje pod wątpliwość czy szkolna dentystka leczyła dzieciom zdrowe zęby, nawet wtedy, kiedy nie było ich w szkole.

To zamierza sprawdzić NFZ. W ostatnich dniach do rodziców uczniów tarnobrzeskiej szkoły trafiły pisma z oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie. W każdym piśmie jest imię i nazwisko dziecka oraz jego PESEL, daty zabiegów, ich rodzaj i koszty. W ten sposób chce dowiedzieć się czy rzeczywiście świadczenia miały miejsce.

NFZ nie wyklucza pomyłek w ZIP. Do tych może dojść na przykład przy błędnie wpisanym do rejestru numerze PESEL pacjenta. Jeśli jednak taki sygnał się powtórzy, Fundusz przeprowadza kontrolę. Ankiety wysyłane są do wszystkich pacjentów danego lekarza korzystających z świadczeń na przykład w ciągu ostatniego roku.

Więcej: www.echodnia.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH