PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Zielona Góra: będą kontrakty dla chirurgów szczękowo-twarzowych

26-03-2013, 00:01
Zielona Góra: będą kontrakty dla chirurgów szczękowo-twarzowych (fot. Google Maps)
Zielona Góra: będą kontrakty dla chirurgów szczękowo-twarzowych (fot. Google Maps)
Od połowy kwietnia Szpital Wojewódzki Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. Karola Marcinkowskiego rozszerzy ofertę Oddziału Laryngologii o usługi z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej. Wkrótce placówka ogłosi postępowanie konkursowe dla lekarzy specjalistów. Kontrakty czekają dla 2-3, których oferty będą dla szpitala najatrakcyjniejsze. 

- Decyzja o wprowadzeniu do wachlarza usług medycznych zielonogórskiego szpitala chirurgii szczękowej wynika z tego, iż jest to warunek niezbędny do prawidłowego funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Centrum Urazowego, które mieści się w lecznicy przyznaje w rozmowie z infoDENT24.pl Adriana Wilczyńska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala w Zielonej Górze. Usługi z zakresu chirurgii szczękowej będą prowadzone w ramach oddziału laryngologicznego.

Na zakup sprzętu szpital przeznaczył z własnych środków 465 tys. złotych. Zakupiony zostanie m.in. zestaw do piezochirurgii, lampa operacyjna, dwa fotele stomatologiczno-laryngologiczne, kardiomonitor, lampy zabiegowe, autoklaw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH